Grzybica paznokci u nóg – co pomoże

Leczenie grzybicy paznokci może trwać niezmiernie długo, szczególnie jeżeli zaniedbamy początkowe symptomy i weźmiemy się za walkę z rozwiniętą grzybicą. Udaj się do medyka po balsamy jak też pozostałe medykamenty na grzybicę paznokci.

Ale możesz także walczyć z grzybicą w domku. Nie od dziś wiadomo, że domowe metody naszych babuń są efektywne.
Talerz w restauracji

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek z herbacianego drzewa.

Jeżeli zainteresowało Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu, a z pewnością zdobędziesz mnóstwo interesujących danych na ten temat.

Jest to popularny preparat antyseptyczny (odkażający) i grzybobójczy. Wspaniale poradzi sobie w walce z grzybicą paznokci. Połącz olejek z drzewa herbacianego z olejem z oliwek, namocz w tym wacik po czym przyłóż do paznokcia, lub paznokci. Można także wydzielić kilka kropli omawianego olejku bezpośrednio na paznokcia i wcierać go w niego na co dzień. Olejek pomóc może w początkowych etapach grzybicy paznokci a także w bardziej rozwiniętym poziomie schorzenia. Jednak przy zbytnio zaawansowanej grzybicy (źródło oryginału) już będzie za późno na ten środek.

Nie od dziś wiadomo, iż płyn do płukania zębów posiada o wiele więcej użyć aniżeli tylko czyszczenie naszych zębów. On też zawiera środki antyseptyczne, co więcej alkohol, jaki dodatkowo odkazi zainfekowany paznokieć (kliknij tutaj). Zmieszaj rzeczony płyn jak też ocet jabłkowy bądź sok z cytryny w równych proporcjach. Dzięki temu, podwyższysz jego skuteczność. Zamocz wacik w tej miksturze po czym zrób kompresy na paznokcie. Owiń je bandażem, ażeby nie zsunęły się zbyt łatwo. Pozostaw zmoczone płatki na paznokciach przez blisko czterdzieści pięć minut.

Następnie ściągnij płatki i delikatnie masuj paznokcie, ażeby mikstura znakomicie się w nie wchłonęła. Możesz też dodać tą mieszankę do misy z wodą po czym płukać w tym stópki przez około 20 minut. Może pomóc to też na rozdwajanie paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*