Poszukując nienagannej sylwetki

Teraźniejszym światem rządzi nie tylko pieniądz – we współczesnym świecie musimy umieć zaistnieć, we współczesnym świecie musowo być modnym, pięknym i zdrowym. Na co dzień w internecie niejedno forum o dietach czy również ogromnie popularne forum o suplementach wizytuje mnóstwo osób, które chcą się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym znacznie atrakcyjniejszym dla innych.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety odwiedzają fora o urodzie, o stylizacji, niejeden mężczyzna zaś zagląda na forum o treningach, a bardzo często również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć doskonałą sylwetkę, bo to ona skupia uwagę ludzi. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – poza tym, że chcemy świetnie wyglądać, chcemy być też interesujący pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś specyficznym. Ale czy to nowina?

Wydaje się, że raczej nie – od zawsze ludzie chcieli posiadać coś co ułatwi im wybicie się z tłumu, w perspektywie lat zmieniają się tylko metody i instrumenty za pomocą których ludzie chcą taki rezultat osiągnąć. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzym uznaniem, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób – chociaż jak wiadomo skłonność do oceniania innych ma bez wątpienia każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który tylko dzięki mięśniom może istotnie zaistnieć – dla samego zainteresowanego, będzie to nic innego jak kolejny krok ku pokazaniu samego siebie. Ważne jest jednak także, że za niewłaściwe nie można uznać potrzeby bycia lepszym – przecież na tym w istocie polega rozwój.

Człowiek chce pokonywać siebie, swoje słabości i w ten sposób dążyć do wyznaczonego ideału, który zakorzenił się w jego umyśle. Ale jaki jest aktualnie ideał człowieka? Czy można powiedzieć, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i majętny? Czy do tego właśnie stanu pragnął dążyć wszyscy? Wydaje się, że samo dążenie do ideału nie jest niczym niewłaściwym, niewłaściwe mogą być tylko narzędzia przy pomocy jakich zamierzamy taki stan uzyskać. Pamiętajmy, że wszystko jest dobre, o ile wybieramy z głową i z umiarem.

Nie czekaj- przejdź do strony (https://www.permanent24.pl/pl/c/BB-Glow/97), by poznać uzupełniające fakty na opisywany w wpisie temat. Czekamy na twoją opinię!

No i co najistotniejsze – w zgodzie z samym sobą i własnymi rzeczywistymi – a nie tylko narzuconymi przez innych – potrzebami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*