Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna oraz co trzeba posiadać zgłaszając się do takiej poradni?

Rehabilitacja niezbędna jest ludziom jeszcze częściej. Potrzebna jest ona po złamaniu i po zawale. Niezwykle często płacimy za nią sami.
W naszym kraju posiadamy 70 tys. fizykoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich zarabia w prywatnych klinikach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie istnieje. Znaczy to, że kraj nie ponosi najmniejszej odpowiedzialności za wyniki przeprowadzonej przez klinikę terapii. Poradnia (czytaj dalej leczenie depresji poznań) rehabilitacyjna specjalizuje się udzielaniem porad w ambulatoryjnych warunkach oraz w warunkach domowych, w zakresie medycznej rehabilitacji. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do rehabilitacyjnej poradni są przyjmowani na podstawie skierowania od rodzinnego lekarza. Poradnia rehabilitacyjna może współpracować także z innymi pracowniami w szpitalu. Pozwala to na korzystanie z szerszej diagnostyki. Tyczy się to diagnostyki radiologicznej. Pacjenci, zgłaszający się do oddziału fizjoterapii, muszą mieć odpowiednie skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Takie skierowanie jest wystawione przez doktora specjalistę albo lekarza poradni rehabilitacyjnej.
Dział fizjoterapii specjalizuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych uwarunkowaniach w zakresie fizykoterapii oraz kinezyterapii. Dział fizjoterapii także świadczy usługi rehabilitacyjnych zabiegów dla chorych w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się także ortopedyczną rehabilitacją osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się także pacjentami z urazami i schorzeniami, które nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem takiej rehabilitacji jest przywrócenie chorych do ruchowej sprawności oraz zapewnienie chorym pewnego powrotu do powszedniej aktywności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest prowadzona przez fizykoterapeutów, którzy mają najwyższe kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni ćwiczeń powinien posiadać dowód tożsamości oraz skierowanie od lekarza rodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*