Wady wymowy u dzieci są dosyć częste — musimy to skonsultować z lekarzem

Szkraby mają swoje tempo w uczeniu się mowy — jednakże, kiedy coś nas niepokoi, należy iść z tym do specjalisty.
Jeśli nasz szkrab mówi niezbyt wyraźnie albo ma problemy z wymówieniem jakiś dźwięków, to nie wolno wpadać w panikę.

Nordic walking, park, spacer

Autor: iStock
Źródło: iStock
Wafelki TikTak

Autor: GMFRK
Źródło: GMFRK
Przez pewien czas warto obserwować dziecko, delikatnie je poprawiać, ale nie krzyczeć na nie, by się nie zniechęciło. Jednakże, jeśli zauważymy, że koledzy naszego smyka mówią już bez jakichkolwiek błędów, a u naszego brzdąca problem z wymową nadal jest niezmienny albo się pogłębia, to musimy udać się do lekarza. Powinniśmy popytać przyjaciół i członków rodziny, gdyż możliwe że mieli ten sam kłopot ze swoimi dziećmi. Zawsze lepiej iść do logopedy, o którym słyszeliśmy dużo dobrego. Wówczas jesteśmy pewni, że jest to najlepszy fachowiec. Logopeda powinien przeprowadzić najpierw rozmowę z nami, a później zająć się naszym smykiem. Musi sprawdzić, czy faktycznie jest powód do niepokoju, czy tylko nasz brzdąc wolniej rozwija aparat mowy. Jeśli zawyrokuje, że powinniśmy rozpocząć terapie, to wskaże częstotliwość spotkań. Nasz skarb z pewnością będzie otrzymywał do nauki jakieś wierszyki, które będą naszpikowane trudnymi słowami. Będzie również zapewne musiał prowadzić zeszyt. Zatem spora praca nad poprawą mowy naszego dziecka będzie również na naszych barkach.

To my w domu będziemy musieli razem uczyć się rymowanek i słów.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę garnki granitowe na indukcję pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Jeśli nie poświęcimy szkrabowi dość dużo uwagi oraz uznamy, że spotkania z lekarzem muszą wystarczyć, to leczenie będzie trwało o wiele dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*