Nie bójmy się ratowania własnego małżeństwa!

Chcielibyśmy nareszcie dorównać Stanom Zjednoczonym – zwłaszcza w poziomie życia, ekonomii, rynku pracy, etc. Jednakże jest na pewno coś z czego w żadnym razie nie możemy wziąć przykładu: a konkretniej rozchodzi się o sporą ilość rozwodów. Można w sumie powiedzieć, że Amerykanie zwariowali na punkcie rozwodów! W końcu nie zawsze uzyskanie rozwodu jest konieczne. OK – na przykład zdrada małżeńska jest bardzo sensownym powodem wzięcia rozwodu, ale nierzadko przyczyną jest chociażby wielka kłótnia, która powoduje, że niegdyś nawet szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozwód.

para

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Może zwykła psychoterapia – choć generalnie mieszkańców USA nie należy raczej przekonywać, bo to właśnie w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę się ona narodziła. Może przejdźmy do polskiego podwórka: zatem co mogą zrobić małżonkowie, którzy na tę chwilę są w ogromnym konflikcie ze swoim małżonkiem – na tyle poważnym, że na poważnie biorą w rachubę złożenie pozwu rozwodowego. Najważniejsza porada: w żadnym wypadku nie należy przesadnie bać się terapeutów. Często psychoterapeuta jest w sumie prawdziwym cudotwórcą, który sprawia, że takie małżeństwo, które tak jakby było do „kasacji”, na nowo jest w stanie odkryć swoje uczucie. Jeśli ktoś ogląda House of Cards – wybitny amerykański serial, pamięta parę prezydencką, która w obliczu dużych problemów najzwyczajniej udała się na psychoterapię. Nie ma najmniejszego sensu spojlerować, ale możemy być pewni, iż owe spotkania, choć bardzo zniszczyły ich działalność polityczną, zdołały uratować małżeństwo (co jeszcze powinieneś wiedzieć na ten temat).

Porządny psychoterapeuta kraków jest niejako przyjacielem – choć na pewno dosyć nietanim.

Jeżeli interesuje Cię tego typu zagadnienie, kliknij tutaj oraz zdobądź wiarygodne info. Dobrze jest zbadać prezentowany tutaj temat bardziej szczegółowo.

No cóż, choć zapewne niektórzy ludzie powiedzą, że tak jakby przyszło nam płacić za zwykłą rozmowę, którą przecież moglibyśmy przeprowadzić za darmo, to jednakowoż takie postrzeganie zawodu psychoterapeutów nie ma większego sensu. Prawda jest taka, że jeśli nie sądzimy, iż kompletnie nasze uczucie do małżonka wygasło, dzięki właśnie psychoterapeucie mamy możliwość odmienić swój związek. Nigdy nie postrzegajmy kwestii psychoterapii stereotypowo, bo bardzo często niejako sprawiamy, że najzwyklejsze, głupie stereotypy, mogą do końca zniszczyć naszą miłość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*