Otyłość i problemy ze zdrowiem

Otyłość obecnie jest problemem dotyczącym sporego odsetka społeczeństw. Następstwa tego stanu rzeczy są dość groźne. Człowiek z otyłością miewa problemy z samodzielnym poruszaniem się. W niektórych przypadkach osoba ta będzie znajdować się wyłącznie w pozycji leżącej, ponieważ nie będzie już w stanie wstać z łóżka. Natomiast im większa otyłość, tym więcej różnorodnych schorzeń może daną osobę dotknąć.

Wynika to przykładowo z tego, że otłuszczone narządy nie mogą poprawnie pracować. Osoby otyłe posiadają także zazwyczaj duży poziom cholesterolu, co także może spowodować niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje. Jest sporo środków do Zwalczania otyłości. W większości przypadków mówi się o możliwości odchudzania się, jednak w sytuacji wysokiego stopnia otyłości niekiedy jest to niewykonalne. Konieczne staje się wykorzystanie sposobów bardziej inwazyjnych, chociażby przy zastosowaniu środków farmakologicznych lub poprzez zabieg operacyjny.

Zmniejszenie żołądkaJedną ze stosunkowo chętnie używanych sposobów pozbywania się otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest szacowana jako wysoka, najczęściej także operacja nie wywołuje pooperacyjnych powikłań. Dzięki temu procesowi z otyłości mogą zostać wyleczone osoby nawet w bardzo niebezpiecznych przypadkach. Ten sposób jest stosowany w przypadkach, gdy ludzie otyli nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Dzięki temu można stracić nawet do stu kilogramów w ciągu paru lat.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne informacje na ciekawiący Cię temat. Przejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj wpis dentysta warszawa wola.

Wielu ludziom ten sposób wręcz uratował życie, ponieważ otyłość w takim stopniu grozi groźnymi chorobami oraz na przykład zawałem serca.

Bajpasy i opaskaIstnieją także inne metody operacyjne, które chwali sobie wiele osób. Jedną z nich jest założenie specjalnej opaski na żołądek. Ucisk, jaki ona stwarza powoduje spadek apetytu i wcześniejsze osiągnięcie sytości.

Dzięki tej opasce tylko fragment żołądka jest w użyciu, co stwarza rezultat zbliżony do zmniejszenia żołądka. Powinno się jednak mieć na uwadze, że ta metoda wymaga zaangażowania ze strony pacjenta, wdrożenia właściwej diety i dbania o opaskę poprzez regularne napełnianie jej płynem. Innym sposobem są bajpasy żołądka. Efektem zastosowania tej metody jest to, że trawienie zjadanych pokarmów odbywa się wyłącznie na krótkim odcinku jelita, wyłączając z tej czynności cały żołądek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*