Pulsoksymetr to narzędzie niezbędne w funkcjonowaniu szpitalnego oddziału ratunkowego

Pulsoksymetr jest urządzeniem mechanicznym, które stanowi niezbędny składnik medycznego zaopatrzenia wszystkich oddziałów ratunkowych. Pozwala on na przeprowadzenie pomiaru saturacji krwi czyli określenia, czy w ciele ludzkim może dojść do niedotlenienia. Każdy, kto obserwował w przeszłości jakiegoś rodzaju medyczny program telewizyjny wie, że saturacja jest istotnym wyznacznikiem stanu zdrowia każdego człowieka.

Saturacja pozostająca

szpital

Autor: Serge Tanet
Źródło: http://www.flickr.com

na właściwym poziomie może skutecznie rozluźnić lekarzy, którzy byli do tej pory przejęci kondycją zdrowotną swojego pacjenta, natomiast momentalnie spadająca saturacja powoduje, że pielęgniarki wzywają na konsultacje doktorów, którzy najczęściej przypisują pacjentowi jakieś dodatkowe tabletki lub decydują się na przyspieszenie ingerencji operacyjnej przewidzianej wcześniej na późniejsze godziny.
Używanie pulsoksymetru jest niezwykle wygodne, ponieważ jest on niewielkim sprzętem, którego jedna z części umieszczana jest najczęściej na palcu chorego, a na drugiej części niemal natychmiast ukazuje się wskaźnik saturacji, co pozwala na podjęcie momentalnej reakcji w sytuacji zagrożenia życia chorej osoby. W związku z tym pulsoksymetr (dużo informacji o – pulsoksymetry) jest także urządzeniem znajdującym się na stanie karetek pogotowia, w których sanitariusze muszą czasami podejmować decyzje wpływające na całe dalsze funkcjonowanie pacjenta i przebieg jego rekonwalescencji.
Pozostałymi urządzeniami, których spożytkowanie może udzelić odpowiedzi na zapytanie o całościowy stan zdrowia rekonwalescenta, są ciśnieniomierze i aparaty do mierzenia poziomu cukru we krwi.

Zaobserwowanie, zarówno nieprawidłowego poziomu ciśnienia, jak również nieprawidłowego poziomu cukru we krwi domaga się niekiedy podjęcia natychmiastowego działania, które może nawet oddalić zagrożenie śmiercią, jakie pojawiło się u pacjenta wskutek poważnego załamania się stanu jego zdrowia lub spotęgowania symptomów jego nieuleczalnej choroby. W związku z tym osoby żyjące z nadciśnieniem lub zmagające się z cukrzycą zwykle posiadają w mieszkaniach takie urządzenia, jak ciśnieniomierz i glukometr.

Jeżeli jesteś otwarty na świeże informacje na omawiane zagadnienia, to przenieść się do portalu (www.stomatologiacichon.pl/), a odnajdziesz tam istotne wiadomości, które będą niezwykle potrzebne.

Rzadziej posługują się pulsoksymetrem, jednak w uzasadnionych sytuacjach osoba chora lub znajdująca się z jakiegoś powodu pod nieustającą obserwacją posługuje się również codziennie pulsoksymetrem – ().

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*