Jak to jest z tą dietą? Co zrobić, kiedy pojawi się kryzys? Jakie znamy na to sposoby? Z jakich metod korzystnie w takiej sytuacji skorzystać?

Prawdopodobnie już tego doświadczyłeś, że pojawił się w twoim odchudzaniu posępny zastój. To raczej doświadczenie każdego, kto podjął się próby pozbycia się kilku kilogramów. Są szczęśliwie sposoby na te kłopoty, możemy wrócić na konkretny tor i właściwe odchudzanie.

Co gorsze, stagnacja podczas trzymania diety jest niezwykle dołująca, a mimo że w kilku tekstach mamy szansę znaleźć rozmaite sposoby, aby przełamać ten impas, to nie każda z nich jest dosyć skuteczna. Bez wątpienia, niektóre z nich mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Najbardziej popularną i bardzo często stosowana jest obniżenie spożycia kalorii i zajęcia z personalnym trenerem w poznaniu, albo powiększania ich spalania. Coś w tym jest, ponieważ organizm po określonym czasie przyzwyczaja się do mniejszej ilości energii, więc spowalnia tempo przemian metabolicznych. Jednak ten sposób nie jest zawsze właściwy. Może tak się zdarzyć, kiedy wybrana dieta jest relatywnie niskoenergetyczna, więc kolejne zmniejszanie kaloryczności niesie za sobą różne konsekwencje.

odchudzanie

Autor: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu

Mogą więc się pokazać takie zjawiska, jak wolniejsza przemiany materii lub nasilenie sekrekcji kortyzolu. Jest naprawdę mnóstwo teorii na temat tego, jak najdogodniej wykorzystać procentowy wkład energii z poszczególnych makroskładników. W sytuacji stagnacji radzi się przykładowo zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów na korzyść tłuszczu czy białka. Dość często tego rodzaju rozwiązanie gwarantuje rezultaty, ale niestety nie jest tozasada. Jest bowiem czasami tak, że zastój jest związany z niewielkim spożyciem węglowodanów a za dużym spożywaniem białka. Rozwiązaniem więc w tego typu przypadku jest zredukowanie udziału tłuszczu na korzyść węglowodanów.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na wątek omawiany w powyższym tekście, to wejdź tu herbata sklep internetowy – niewątpliwie te artykuły również Cię zainteresują.

To czasami funkcjonuje niezwykle dobrze, jednak stosowane jest to dość rzadko. Zazwyczaj stosuje się taką metodę w sposób rotacyjny. Mnóstwo specjalistów zaleca także stosowanie tak zwanych cheat meal, to jest w polskim tłumaczeniu “posiłek oszukany”.

Składa się on więc z produktówniezwykle niedietetycznych. Za tego typu posiłki może posłużyć porcja lodów czy kilka kawałków pizzy. Chociaż tego typu podejście wydaje się dość dziwaczne, to jednakże jego entuzjaści udowadniają, że zapewnia to wiele korzyści, tego typu jak wzrost poziomu hormonów tarczycy, które odpowiadają za tempo metabolizmu. Po mnóstwo informacji warto zasięgać od specjalisty, jak dieta Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*