Najlepszy sprzęt to pewność sukcesu w wielu różnorodnych działaniach. Tak jest faktycznie z niezawodnym euroklavem

Odpowiedni euroklav musi mieć szybki program do sterylizacji instrumentarium do błyskawicznego zastosowania. Najlepiej, jak po uaktywnieniu podgrzewacza początkowego realna była sterylizacja nieopakowanych instrumentów w okresie około piętnastu minut. Solidny euroklav powinien dysponować czterema programami sterylizacyjnymi i 2 programem testowymi.

Niezwykle właściwe, żeby istniały pozostałe dodatki, jak szybkie programy do sterylizacji opakowanych a także nieopakowanych instrumentów oraz program ochronny dla delikatnej sterylizacji dla instrumentów, szczególnie tych reagujących na temperaturę 120 stopni Celsjusza. Istotna jest również kwestia zużycia wody. Powinnien istnieć system jednorazowego zużycia wody, co znaczy, że zużyta woda nie będzie znów używana, ale szybko usuwana. Jednakowoż, staranne przygotowanie instrumentów do sterylizacji może spowodować, że nie pozostaną na nich żadne pozostałości środków czyszczących, jakie byłyby w stanie przedostać się do euroklavu.

narzędzia

Autor: M C Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej sytuacji, istnieje możliwość bezpiecznego używania tej samej wody, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wody. Jednocześnie, bardzo istotne jest suszenie, co od lat podkreślają bakteriolodzy. Sprawa ta nawet uzyskała uznanie w grupie zajmującej się tworzeniem normy. Przykładowo, dla euroklawów klasy S stawia się najbardziej weryfikacyjne kryteria. To znaczy, że wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2% tekstyliów od 1,0%.

Właściwy euroklav powinien odznaczać się konkretnymi właściwościami (zobacz znam.swidnica.pl). Na przykład, proces sterylizacji powinien być poprzedzony głęboką próżnią początkową, która ma na celu skuteczne usunięcie powietrza. Co istotne, penetracja pary w takich warunkach jest niezwykle dokładna więc zapewniona jest pewna pewność sterylizacji.

Jeśli przeglądasz ten tekst to znaczy, że opisywana tematyka Cię zaciekawiła – po przejściu na stronę (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/psycholog) znajdziesz podobne, równie interesujące informacje.


Co jeszcze należy wiedzieć?

Wykorzystanie próżni w ostatecznej fazie procesu gwarantuje najkorzystniejsze wysuszenie sterylizowanego wsadu w niezwykle krótkim czasie. Dzięki dodatkowo zastosowanej próżni wstępnej jesteśmy w stanie skrócić okres całego procesu gwarantując jałowość wsadu plus jego dokładne wysuszenie. Odpowiedni euroklav powinien być także jak najbardziej bezpieczny. Najlepiej jak drzwi komory są otwierane i zamykane za pomocą poręcznego uchwytu (poznaj dodatkowe informacje). To sprawia, iż mechanizm pracuje bardzo płynnie, co wpływa na to, iż obsługa nie nastręcza najmniejszych trudności. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji euroklav bezpośrednio rygluje drzwi, co zabezpiecza komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*