Jak znaleźć sprawdzonego psychologa?

Nawał kłopotów może spowodować, że całkowicie się załamujemy. Przestajemy poszukiwać wyjścia i jedyne, co chcielibyśmy zrobić, to ukryć się pod kołdrą i nie wychodzić spod niej aż wszystko samo się nie wyjaśni.

kobieta u psychologa
Niestety zmartwienia z reguły same z siebie się nie kończą, zatem czasem potrzebna nam pomoc z zewnątrz, na przykład odpowiednio poprowadzona terapia psychologiczna, dzięki której ponownie uwierzymy w swoje możliwości i będziemy mieć siłę, aby stawić czoła trudnościom, jakie postawi przed nami życie. Ale jak wyszukać pewnego psychologa?

Na początek trzeba zrobić listę paru sprawdzonych specjalistów. Gdzie szukać ich nazwisk? Jeśli nikt znajomy nie jest w stanie nam pomóc, musimy sami trafić na dobrych psychologów, wykorzystując na przykład Internet. Zacznijmy od specjalistów zatrudnionych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, aby z każdą wizytą nie jeździć kilkadziesiąt, a nawet więcej km, chyba że mamy pewność jakości usług, które świadczy określony psycholog. Wtedy dobrze jest zarezerwować sobie więcej czasu na podróż, aby szybko dostrzec efekty realizowanej terapii. Mając przygotowaną listę fachowców musimy zweryfikować ich pod kątem wykształcenia oraz doświadczenia. Najlepiej, gdy lekarze nieprzerwanie się kształcą, pogłębiając swoje umiejętności oraz poznając nowe metody leczenia.

Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że otrzymamy wymaganą pomoc oraz wreszcie uporamy się z kłopotami, które do tej pory nas nękały. Wiele osób dużą uwagę zwraca także na koszty wizyty. Naturalnie dla naszego portfela najbardziej sprzyjające są wizyty na NFZ, ale nie powinien być to czynnik mający decydujący wpływ na naszą decyzję. Niekiedy lepiej jest zapłacić, by zaoszczędzić sobie dalszych cierpień oraz szybko umówić się na terapię. Jeśli po pierwszej wizycie okaże się, że psycholog (zobacz również leczenie zaburzenia osobowości) nie traktuje nas z szacunkiem albo po prostu nie czujemy się przy nim dobrze, sprawdźmy następnego specjalistę z naszej listy.

rozmowa z psychologiem

Źródło: flickr.com
Miej na względzie powyżej opisane porady i nie zwlekaj z wyszukaniem właściwego specjalisty. Im szybciej podejmiesz decyzję o terapii dla siebie bądź dla jednego z twoich najbliższych, tym szybciej wrócicie na prostą oraz znowu będziecie wieść szczęśliwe życie. Kłopoty zawsze mogą się pojawić, należy tylko wiedzieć, w jaki sposób sobie z nimi radzić, a wszystko będzie prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*