Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupu kuli ortopedycznej?

Laski ortopedyczne muszą być niezwykle starannie dobrane: trzeba brać pod uwagę jej wytrzymałość, wysokość czy też właściwy uchwyt. Sama kwestia wytworzenia również jest bardzo ważna.

kule

Autor: Thomas Leuthard
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie te aspekty posiadają duży wpływ na wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej.
Natomiast wyłącznie właściwy dobór sprawi, że powrót do zdrowia po doznanej kontuzji albo po operacji będzie znacznie łatwiejszy. Na jakie kwestie zatem zwrócić uwagę, kiedy pierwszy raz wybieramy tego typu zakup – odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Na rynku odnajdziemy 2 typy, które mogłyby mieć kule ortopedyczne – są to kule łokciowe oraz kule pachowe. Znacznie częściej stosowane oraz chętniej polecane przez specjalistów są te pierwsze, czyli kule łokciowe. O wiele efektywniej odciążają kończynę po kontuzjach, są one bardzo lekkie oraz wygodne. Kule pachowe rekomendowane są wyłącznie w przypadkach osób, które nie są w stanie podeprzeć się na rękach, w kulach łokciowych są zamieszczane specjalne tzw. leje.
Przy wyborze właściwej kuli powinniśmy sugerować się nade wszystko dwoma aspektami.

Zainteresował Cię nasz tekst? Wystarczy kliknąć w podany link i można zobaczyć również pozostałe nasze wątki. Mamy nadzieję, że też zyskają Twoją aprobatę.

Należy zwracać uwagę na to, przez jaki czas będziemy korzystać z kuli i czy odciążenie kończyny ma być jedynie częściowe, czy też całkowite. Jeśli chcemy kupić sprzęt medyczny, który będzie przez nas stosowany przez długi czas, to warto wydać odpowiednio dużą kwotę oraz spędzić trochę więcej czasu, aby dokonać rzeczywiście dobrego zakupu. O co więc warto jeszcze się zatroszczyć? Wysokość kuli powinna być przystosowana tak, aby po oparciu dłoni na uchwytach ręka była delikatnie zgięta w łokciu.

Uchwyt kuli powinien z kolei być na poziomie nadgarstka i wygodnie wiszącej ręki. Na szczęście rynek leczniczy gwarantuje szeroki wybór i różne modele, zaś kulę można by wygodnie regulować nawet o 20-30 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*