Polska służba zdrowia – kto miał do czynienia, ten wie, o co chodzi

Polska służba zdrowia nie należy do idealnych systemowo tworów. Strasznie dużo jest zaniedbań, które tylko jeszcze bardziej pogarszają negatywny wizerunek. Jeszcze niedawno politycy byli w stanie wmawiać nam, że jest inaczej, jednakowoż wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie zostawiają najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy najgorsi, lecz plasujemy się na szarym końcu.

O polskiej służbie zdrowia

szpital

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

można narzekać bez przerwy. Gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to na pewno tych skarg uzbierałoby się ich najwięcej w historii Polski. Zdrowie jest najważniejsze, nie możemy bez solidnego zdrowia normalnie żyć, a gdy tak standardowy twór jak służba zdrowia nie daje rady, to z jednej strony odczuwamy zagrożenie własnego życia, a z drugiej ogromną złość. Jak widać, narzekania normalnych Polaków nie są przesadą. Dowodzi tego Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który ogłosił, że jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom tego typu usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem analizującym i egzaminującym jakość sektora medycznego.

Ten artykuł jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie zwlekaj i klikaj badania prenatalne warszawa w poniższy link.

Na pierwszym miejscu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy blisko najlepszej dziesiątki, bo na 33 kraje wylądowaliśmy na… 27 pozycji. Wypadamy beznadziejnie pod względem dostępu do medykamentów, lecz też – co praktycznie nikogo nie dziwi – oczekiwania na wizytę udoktora czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto starał się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, że oddalony termin, jaki z jednej strony jest w stanie każdego rozbawić (ale jedynie w pierwszej chwili), lecz z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas poczekamy 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już dostępny w 3 tygodnie. Co to dużo mówić, nawet proste badanie typu usg kolana we wrocławskim szpitalu to długie czekanie, nawet kwartał.

Na szczęście poza państwową służbą dostępna jest również prywatna oferta. Wiadomo, należ za nią płacić, w zależności od wykonywanego zabiegu, ale mamy pewność świetnie przeprowadzonego zabiegu i należytej opieki. Zdrowie jest najistotniejsze, więc czasem pieniądze spadają na kolejne miejsca, bo co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może nas uśmiercić… Warto więc rozglądać się za dobrym centrum medycznym z Wrocławia, najlepsze natomiast efekty osiągniemy, gdy poszukamy tego typu zabiegów w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*