Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a czasem zupełnie niezauważalnie

Objawy mówiące o tym, iż z okiem zaczyna się dziać coś niepokojącego okazują się także bardzo różne. Niesłychanie często bywa też tak, że przez długi czas mają one niezwykle łagodny przebieg, dlatego też i samemu choremu bywa bardzo trudno zauważyć, że coś niepokojącego dzieje się z jego wzrokiem.

otyłość

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Składamy to na winę zmęczenia, braku snu – niestety, przyczyna może być całkowicie inna.

To niestety ogromnie często działa na naszą niekorzyść. Jeżeli tylko zauważymy, iż przed oczami nagle zaczną pokazywać nam się jakieś kropki, lub maleńkie punkciki- które potem tak samo szybko znikają, lub też widzimy jak przez mgłę – nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza. To bowiem może być sygnał, że ze wzrokiem zaczyna dziać się coś poważnego. O czym to może nas informować? O takich spostrzeżeniach jak wyżej wymienione mówimy najczęściej w sytuacji, gdy zaczynają nas dopadać choroby siatkówki oka. To groźne schorzenie, szczególnie w sytuacji, gdy dokuczają nam silne bóle oka, lub jeżeli mamy kłopoty z widzeniem po zmroku. To mogą być objawy odklejenia siatkówki oka, a ta następnie prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Należy więc wnikliwie zwracać uwagę na to, czy wzrok nam się pogarsza.

Potrzebujesz dodatkowe info na opracowany tutaj temat? Nie przejmuj się – musisz kliknąć w ten link i pod nim odkryjesz mnóstwo różnych postów.

Im prędzej udamy się do lekarza tym lepiej – choroby siatkówki oka jest możliwe leczyć pod warunkiem, że zgłosimy się z tym należycie wcześnie. Jeśli już bowiem dojdzie do jej odklejenia – niestety jest już za późno na rozpoczęcie leczenia.

kobieta

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy być przeczuleni na punkcie własnego wzroku. Nikt tego lepiej nie przypilnuje aniżeli my sami.

Pamiętajmy, że czasem zupełnie błahe powody mogą być sygnałem zbliżania się groźnej dla wzroku choroby. W tym wypadku profilaktyka ma ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*