Chirurgia zaćmy jako jedyna alternatywą dla osób z tym schorzeniem

Na kataraktę choruje większa część osób powyżej 60 roku życia. Choroba ta wywołuje zamazane widzenie, nieostre odcienie, a czasem nawet podwójne spostrzeganie.

Dotychczas nie jest wykonalne przeciwdziałanie owej chorobie, ani nie istnieją specyfiki farmakologiczne, jakie zdołałyby ją zastopować.
życie

Autor: JMacPherson
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyną opcją dla osób z owym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Współczesne techniki operacyjne zezwalają na szybkie, bezbolesne i skuteczne leczenie dokuczliwego niedowidzenia spowodowanego przez kataraktę. Laserowe operacje przynoszą możliwość pacjentom dotkniętym kataraktą powrót do normalnego funkcjonowania w przeciągu zaledwie jednego dnia. Procedurę tę wykorzystuje się ze względu na precyzję wykonania operacji, bezpieczeństwo pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.
Krem brzozowy z betuliną

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Ażeby zakwalifikować chorego do zabiegu, lekarz przeprowadza badanie definiujące stopień zaawansowania zmętnienia soczewki na podłożu jakiego zostaje wyłoniona najlepsza procedura leczenia przy wykorzystaniu lasera. W toku operacji w sposób bezpieczny i fachowy specjalista wymienia zmętniałą soczewkę implantem w formie soczewki syntetycznej. Każdy implant pozostaje dokładnie i indywidualnie dopasowany do oka danego pacjenta.
Przez kilka dni po operacji należy się chronić, wskazana jest pozycja wypoczywająca na boku przeciwnym do operowanej strony. Oko należy zakrapiać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://radom.centrumdemed.pl/), która też Cię zainteresuje. Znajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj problematyce.

Wysiłek fizyczny po operacji katarakty nie jest wskazany.

Unoszenie ciężkich przedmiotów, czy też gwałtowne zmiany pozycji nie służą gojeniu. Należy pamiętać o regularnych, kontrolnych badaniach u doktora specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*