Lekarstwa bez przepisu lekarza w które warto być zaopatrzonym

Nim rozpoczniemy gromadzenie najpotrzebniejszych lekarstw, pamiętajmy o podstawach, w każdym z domów bowiem musi znaleźć się miejsce na witaminę C, termometr, bandaże oraz środki do dezynfekcji, takie jak woda utleniona bądź spray do odkażania skóry. To fundament. Później dobieramy lekarstwa na konkretną przypadłość. Grypa, gorączka, przeziębienie, dolegliwości ze strony żołądka, bóle przeróżnego pochodzenia. Gdy posiadamy malutkie dzieci, które jak wiadomo, chorują o wiele częściej aniżeli osoby dorosłe, środki zapobiegawcze są nieodzowne.

lekarstwa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszym niedomaganiem bywa ból głowy. Najskuteczniej radzą sobie z nim specyfiki na bazie kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub paracetamolu. Dzięki działaniu przeciwgorączkowemu świetnie przydadzą się one także do walki z przeziębieniem czy grypą. Dla dzieci odpowiedniejsze będą czopki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe bądź syropy. Kaszel, katar, bóle gardła – przychodzą najczęściej razem z okresem zimowo-jesiennym.

Nasza apteczka powinna być wyekwipowana w dwojakiego typu syropy, dostosowane do każdej możliwości: na kaszel mokry oraz suchy. Bólowi gardła możemy zaradzić wyposażając się w pastylki do ssania – najlepiej jednocześnie odkażające jak też miejscowo znieczulające. Ponadto naszą domową apteczkę można ubogacić o środki do walki z niestrawnością, ponieważ leki na zgagę, ból brzucha, biegunkę bądź wzdęcia również mogą być pomocne.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także postarać się o mieszanki ziołowe dla nas przydatne. Fitolizyna dla przykładu jest skuteczną kompozycją ziółek, zawiera między innymi: korzeń pietruszki, kwiat bzu czarnego, ziele skrzypu, korzeń lubczyku, ziele owsa. Fitolizyna ma działanie wiatropędne i moczopędne o czym możesz przeczytać na – . Składniki tegoż środka pomagają w eliminacji wody z organizmu, przez co ułatwią usunięcie razem z moczem niepożądanych produktów przemiany materii. Wskazaniem do używania tego lekarstwa mogą być: zakażenia dróg moczowych, kamica dróg moczowych, piasek nerkowy.

Wszystkie wyżej wymienione farmaceutyki są dostępne bez przepisu lekarza oraz osiągalne także w aptekach internetowych. Leki (zobacz globulki plemnikobójcze) te należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce albo zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*