Z jakimi objawami udać się do specjalisty neurologa?

Neurologia to obszar medycyny, której głównym zadaniem jest zajmowanie się rozmaitymi chorobami które to dotykają nasz obwodowy a także ośrodkowy układ nerwowy.

Problemy z którymi można zwracać się o pomoc do neurologa to: przeróżnego rodzaju bóle (przykładowo rąk, twarzy, głowy, rwa kulszowa), wszelkiego typu niedowłady (na przykład spastyczność kończyn), zaburzenia odczuć (drętwienie, uczucie igiełek, mrowienie), nieprawidłowe odruchy tak w obrębie twarzy jak też tułowia oraz kończyn, zaburzenia równowagi, zaburzenia węchu, zaburzenia połykania bądź też zaburzenia pamięci i innych intelektualnych funkcji.

neurologia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy się już trafi do lekarza neurologa, doktor – na podstawie swej wiedzy oraz stosownych przyrządów – spróbuje określić zarówno przyczynę uszkodzenia układu nerwowego, miejsce w którym zaistniał uraz, podłoże neurofizjologiczne, a przede wszystkim zespół chorobowy. Wśród najczęściej występujących schorzeń neurologicznych możemy wyszczególnić: schorzenia kręgosłupa, neuralgie, migreny, epilepsję, guzy, zakażenia układu nerwowego, choroby genetyczne oraz wiele dalszych zaburzeń o podłożu emocjonalnym. Niektóre z owych chorób można „wyłapać” na podstawie nieskomplikowanych badań. Do wykrycia dalszych konieczne jednak są wieloaspektowe badania oraz metody które ponad wszelką wątpliwość ustalą typ jednostki chorobowej oraz sposób jak też możliwości kuracji. Jeśli spostrzegamy u siebie któreś z przytoczonych symptomów, nie wolno zwlekać, trzeba jak najprędzej zgłosić się u medyka. Najlepiej wbić w przeglądarkę frazę: neurolog (zobacz również konsultacje neurologiczne warszawa) Wrocław, by jak najprędzej uzyskać trafną diagnozę. Do wizyty u neurologa trzeba się odpowiednio przygotować. W czasie wizyty specjalista neurolog zbiera wywiad od osoby chorej. W neurologii jest on ogromnie istotny. Niektóre szczegóły rozmowy mogą wskazywać na etiologię schorzenia pacjenta.

Na wizytę trzeba zabrać ze sobą wszystkie wyniki uprzednich badań, wypisy ze szpitala i pozostałą dokumentację którą chory posiada. Neurolog przeprowadzi badanie neurologiczne. To główne narzędzie w rękach sprawnego neurologa, bowiem umożliwia wykrycie która część układu nerwowego niedomaga. Badanie takie obejmuje badanie głowy i szyi, kończyn dolnych i górnych łącznie ze stopami a także tułowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*