W jaki sposób zatroszczyć się o czyste powietrze w naszej miejscu spania.

Skład powietrza w ogóle nie jest permanentny. Poza tym że podstawowe jego składniki jak azot czy tlen znajdują się w trwałych stosunkach, to takie składniki jak tlenki siarki czy pyłki roślin występują w rozmaitych stężeniach zależnych od pory roku.

W tym tekście skupimy uwagę na alergenach, czyli cząsteczkach białkowych. na tyle lekkich, że unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane. Jak można temu przeciwdziałać w domowym zakątku? Często w sypialni, gdzie wymagamy klarownego natlenionego powietrza, które daje nam się zrelaksować
i gwarantuje odprężający sen.

dziecko spiące

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle źródłem alergii, na które chorujemy w domu, są niewielkie pajęczaki zwane popularnie roztoczami. To wciągane ich wydalin, w których znajdują się białka alergenne, rozpoczyna nasze alergie. Z pomocą przychodzą nam kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: zobacz kołdrę antyalergiczną. Zazwyczaj są one wypełnione włóknami z tworzyw sztucznych, które ponadto nawilżone są środkami przeciw roztoczom.
Da się je prać w dużych temperaturach nawet do 95 stopni, wtedy umierają roztocza, a ich odchody zostają usunięte z pościeli.

Pragniesz doszkolić się z owego interesującego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu kliknij to jamaica blue mountain i przeloguj się do kolejnej witryny.

Osoby ze słabością do alergii mogą również wybrać kołdry z wełny. Każde włókno jest pokryte lanoliną, czyli naturalnym łojem zwierzęcym chroniącym pościel przed zabrudzeniem oraz nie pozwalającym na mnożenie się bakterii i roztoczy.
Dobrym rozwiązaniem na kontrolę klarowności powietrza, którym oddychają nasze dzieci są śpiwory dla dzieci (zobacz – jak śpiwór dla dziecka). Są one wygodne w użyciu zarówno dla naszych pociech jak i dla rodziców.

Możemy je często prać, gdyż w odróżnieniu od kołder mieszczą się często w bębnie pralki.

pościel

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, o wiele prościej utrzymać go w czystości. Ze względu na mały rozmiar możemy chować go w strefie wolnym od kurzu, jak szafa.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż żywią się one naszym martwym naskórkiem.
Ciągle będą nam towarzyszyć w czasie spania. Dobra wiadomość jest taka, że potrafimy nadzorować ich ilość poprzez zakup odpowiednich antyalergicznych pościeli oraz okresową jej wymianę i odświeżanie. Dzięki tej świeżej dawki wiedzy, roztocza nie będą sprawiać nam większych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*