Terapia – pomoc, po jaką należy sięgnąć, kiedy sami nie radzimy sobie z problemami.

Coraz częściej w życiu jesteśmy w sytuacji, w której wydaje nam się, że samodzielnie nie zmierzymy się z kłopotami. W takim wypadku warto poszukać pomocy.

terapia dla par oraz rodzin

Źródło: flickr.com
Bardzo popularną formą, po jaką sięgamy ostatnio jest terapia par. Kryzys w związku może dotyczyć każdego, nawet pozornie najlepiej dobraną parę. Niejednokrotnie nadmiar problemów w pozostałych dziedzinach życia może źle oddziaływać na relacje z partnerem. Czasem kryzys powodują problemy z dziećmi lub rozbieżność w poglądach na sprawy wychowawcze. Pamiętajmy o bagażu emocjonalnym, który każdy z nas wnosi z czasów sprzed związku.
Terapia par polega na uczestnictwie w spotkaniach prowadzonych przez doświadczonych terapeutów. Trzeba podjąć ten wysiłek, zamiast myśleć o rozstaniu. Często dopiero ktoś z zewnątrz, doświadczony terapeuta, jest w stanie pomóc odmienić relacje pomiędzy partnerami. Najczęściej w momencie kryzysu komunikacja jest zaburzona i potrzeba kogoś, jaki pokaże w jaki sposób dojść do porozumienia, słuchać siebie nawzajem, osiągać kompromisy. Takiej osobie prościej jest dostrzec, gdzie jest problem – zobacz więcej na tutaj.
Niekiedy jedynym odpowiednim wyjściem jest terapia rodzinna. Biorą w takiej terapii udział wszyscy najbliżej spokrewnieni, bowiem tworzą oni system, gdzie każdy jest w bliskiej relacji i oddziałuje na pozostałych. Dlatego problemy jednego z członków wpływają na funkcjonowanie pozostałych. Nieraz złe relacje w rodzinie będą nasilać kłopoty jednego z członków – na przykład dziecka. Terapia (co to jest alpaka) rodzinna będzie również pomocna w przypadku śmierci, poważnej choroby albo utraty pracy – sporo więcej.

Bardzo istotne jest, aby dobrze wybrać terapeutę. W końcu jest to ktoś, w którego ręce poniekąd oddajemy nasze losy. Musi posiadać konieczne wykształcenie i doświadczenie. Dobrze jest przy poszukiwaniu skorzystać z rekomendacji znajomych, pedagoga szkolnego czy lekarza pierwszego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*