Całkowity powrót do zdrowia po groźnym wypadku staje się możliwy tylko dzięki systematycznej, a niekiedy nawet wielomiesięcznej rehabilitacji

Niebezpieczny wypadek może kompletnie zmienić życie przeciętnego człowieka. Jeżeli uraz był rzeczywiście poważny, to młoda atrakcyjna elegantka zostaje na całe życie przykuta do wózka lub łóżka. Na szczęście bywa i tak, że niektórzy kierowcy wychodzą z takich tarapatów bez uszczerbku na zdrowiu.

Przeważnie jednakże potrzebna jest rehabilitacja, na którą oczywiście składają się mniej lub bardziej wyczerpujące ćwiczenia. Powrót do zupełnej sprawności jest możliwy jedynie dzięki dużej determinacji rekonwalescenta, dlatego tak istotna bywa pomoc psychologa i wsparcie ze strony najbliższych i kolegów.

ćwiczenia, kontuzja

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja staje się szczegółowo zaplanowanym procesem, gdzie decydujące słowo w każdym przypadku należy do specjalisty. Określone ćwiczenia nie powinny za bardzo obciążać organizmu, ale z drugiej strony muszą przynieść założone efekty. () W niektórych przypadkach trzeba wzmocnić cały organizm, a czasem wystarczy skoncentrować się tylko na wybranych częściach ciała rekonwalescenta – rehabilitacja stawu barkowego jest bardzo potrzebna mężczyznom po poważnych urazach okolic klatki piersiowej, natomiast masaże pomogą przywrócić całkowitą albo tylko połowiczną sprawność uszkodzonym kończynom.

Całkowicie inną kwestią bywa rehabilitacja sportowa. Snowboardziści bywają narażeni na różnego typu zwichnięcia o wiele bardziej niż referentki pracujące przed monitorem komputera bądź na portierni. A i doznane obrażenia są naprawdę poważne. Wielbiciele skoków narciarskich dobrze wiedzą, jak niebezpieczne mogą okazać się upadki na skoczni. Chociaż skoczkowie mają kaski i w podbramkowych sytuacjach wiedzą, w jaki sposób się ratować, to jednakże ani fantastyczny sprzęt, ani wytrenowane umiejętności nie mogą zapobiec wszystkim wypadkom.

rekonwalescencja, ćwiczenia

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem potrzebna okazuje się natychmiastowa operacja, a czasem jedynie czterotygodniowa rehabilitacja stawu barkowego- więcej informacji znajdziesz tutaj: Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej Czamara. Doświadczeni rehabilitanci są prawdziwym skarbem, a zwłaszcza wówczas, gdy trzeba pomóc utalentowanemu sportowcowi. A jeśli uraz (sprawdź ofertę: tomografia kraków) jest tak groźny, że skoczek bądź piłkarz nie może wrócić do czynnego uprawiania sportu, to wówczas rada dobrego psychologa okaże się bezcenna. Na pewno nie wszyscy uzmysławiają sobie, że psychoterapia to też jedna z form rehabilitacji – w końcu bez wiary w swoje możliwości właściwie nic nie da się zdziałać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*