Zapomniane artykuły służące do higieny – a tak niezwykle ważne! O czym mowa?

Obecne czasy można zaliczyć do niezwykle rygorystycznych higienicznie. Każdy człowiek ma mnóstwo rozmaitych gadżetów oraz kosmetyków, które wykorzystuje do higieny, aczkolwiek czasem w pogoni za nowościami zapominamy o tych kompletnie podstawowych.
Dzisiaj praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej nie potrafi sobie wyobrazić wyjścia z domu bez perfekcyjnego make-upu, faceci każdego dnia stosują antyperspirantu, w każdej kobiecej torbie znajdują się gadżety, jakie służą do poprawiania wyglądu w czasie pobytu w pracy, codziennie lub dwa razy na dzień kąpiemy się – można niezwykle długo wymieniać wszelakie czynności kosmetyczne, jakim poddajemy nasze ciało.

Jednakże czasami zamiast skupiać się na dokładnym oczyszczeniu całego ciała za dużą wagę przywiązujemy do jego upiększania za pośrednictwem makijażu i tak dalej. Czyszczenie uszu? A kto by sobie tym zawracał głowę! Patyczków przeznaczonych do ich oczyszczania używamy niezwykle rzadko, gdy nam się czasem przypomni. A uszy to drzwi wszelakich zakażeń i pozwalanie na zaleganie w nich brudu sprawia, że sami skazujemy się na wszelkie dolegliwości. Czyszczenie uszu, według wszelkich standardów, powinno się odbywać każdego dnia – na jego stronie. Najdoskonalej nadaje się do tego chwila tuż po kąpieli, gdy ich wnętrze jest trochę wilgotne. Trzeba o tym pamiętać! Pałeczki do uszu kosztują grosze, a ich użycie to dosłownie moment. Nie zapominajmy o dbaniu o nasz zmysł słuchu.
pumeks

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo zapomnianym przez wiele osób niezwykle prostym przedmiotem, który w kwestiach higieny potrafi zdziałać bardzo dużo jest pumeks.

Zobacz poza tym te niebanalne wskazówki ze strony (http://www.lomza.centrumdemed.pl/), które przeczytasz pod tym linkiem – one też opisują to zagadnienie.

Znany od setek lat od długiego czasu stosowany jest do złuszczania martwego naskórka, o czym tu poczytasz – zobacz więcej szczegółów na swiatleku.pl. To produkt znakomity: w pełni naturalny, skuteczny, niedrogi oraz wszędzie dostępny. Jednakże pomimo to sporo osób, szczególnie pań, jakby zapomniała o jego istnieniu. Daje to straszne efekty w postaci pięknie pomalowanych paznokci u stóp, a całkowicie zaniedbanych pięt. Szkoda, zwłaszcza, że zadbanie o ten fragment ciała jest niezwykle prosty: wystarczy pumeks stosowany w trakcie kąpieli albo na sucho, a do tego krem nawilżający.

Pierwsze efekty są widoczne zaraz po użyciu, ale na doskonałe pięty trzeba trochę poczekać, zwłaszcza, jeśli były poważnie zaniedbane. By nie dopuścić do takiego stanu w przyszłości opłaca się używać ten produkt każdego dnia podczas kąpieli. Zajmie to niewiele czasu, a rezultaty są naprawdę fantastyczne. Takie zabiegi poleca się oczywiście również panom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*