Znakomita metoda na usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Wszystkie pomieszczenia, w których spędzamy czas, wymagają cyklicznego wietrzenia. Dotyczy to również chociażby do aut. W czasach klimatyzacji praktycznie nie otwieramy już okien, ale może prowadzić to do powstawania w samochodzie nieprzyjemnych zapachów, drobnoustrojów czy grzybów.

ozonator

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Do niedawna dezynfekcja środka samochodu była możliwa wyłącznie w zakładach trudniących się czyszczeniem klimatyzacji, w których ozonowanie jest fragmentem pakietu serwisowego. Obecnie każdy może posiadać własny osobisty ozonator. Ozon, zatem O3, to trójatomowa odmiana tlenu o niezwykle mocnych właściwościach dezynfekujących. W dużym stężeniu może on funkcjonować nawet drażniąco przykładowo na drogi oddechowe czy też błony śluzowe. Dlatego też bardzo ważne jest zachowywanie umiaru i nie wdychanie go w jego czystej postaci. To, co odróżnia go od zwykłego tlenu, którym oddychamy na co dzień, to jego budowa cząsteczek. W przypadku ozonu jest ona złożona z trzech atomów tlenu, nie zaś z dwóch.
rozwiązanie

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnych względów niewykonalne jest magazynowanie ozonu, zatem żeby korzystać z jego dobrodziejstw, konieczne jest jego wygenerowanie na miejscu. To obowiązek generatorów ozonu określanych również jako ozonator.

Czy spodobał Ci się prezentowany tekst? Jeśli tak, to zobacz poza tym szczegóły w serwisie elektrody EKG, gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Trójatomowa postać tlenu ma dużo zastosowań w utrzymywaniu porządku oraz dezynfekcji pomieszczeń. Dzięki tego typu sprzętom jak ozonator, można prędko oraz łatwo pozbyć się wielu typów nieczystości, również niezauważalnych na pierwszy rzut oka. Niwelowanie bakterii czy też drobnoustrojów ze środka samochodu albo układu klimatyzacji to oczywiście nie jedyne zyski, jakie niesie ze sobą regularne używanie ozonatora.

Ozon niweluje przykre zapachy, jakimi przesiąknięte mogą być tapicerka również te pochodzenia zwierzęcego oraz doskonale rozkłada dym papierosowy, nie zostawiając po nim żadnego śladu. Może się to okazać bardzo przydatne, jeśli kupiliśmy używane auto, w którym jego wcześniejszy właściciel często palił papierosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*