W jaki sposób sobie radzić ze wstydliwymi dolegliwościami? W jaki sposób zlikwidować zaparcie? Co można na to poradzić?

Niektóre choroby są często krępujące, więc nie mówimy na ich temat zbyt ochoczo. A tak na prawdę mogą one przydarzyć się każdemu. Takie dolegliwości to problemy z drogami moczowymi oraz układem odbytniczym. Są bardzo nieprzyjemne. Całe szczęście można z nimi walczyć.Gdy pomyślimy o tego typu chorobach to przede wszystkim nasuwają się na myśl zaparcia. To dosyć poważy problem. Dotyczy on najczęściej osoby z dolegliwościami neurologicznymi, którzy są trwale unieruchomieni w łóżku.

zaparcie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się u ludzi nieprzytomnych, z upośledzeniem umysłowym. Jednakowoż, mogą się zdarzyć każdemu z nas, ponieważ wiążą się z wadami wrodzonymi mającymi związek z przewodem pokarmowym. Istnieje kilka sposobów, by poradzić sobie z zaparciami. Przede wszystkim nie warto wstrzymywać potrzeby skorzystania z toalety. Jelito grube jest bardzo aktywne z rana, dlatego jest to najlepszy czas na załatwienie tej potrzeby fizjologicznej.

Niestety, najczęściej poranny pośpiech sprawia, że zbyt długo wstrzymujemy się z wypróżnieniem, i po jakimś czasie ten odruch znika. Wiedzmy, iż możemy to zmienić. Musimy rano dać sobie więcej czasu na poranne zabiegi. Dzień dobrze jest rozpoczynać od wypicia porcji letniej wody z sokiem z cytryny. Ponadto powinieneś zadbać o właściwą dietę. Jest ona bardzo istotna, ma duży wpływ na ten problem. Ciężkostrawne pożywienie z dużą ilością tłuszczów odzwierzęcych i węglowodanów. To wszystko długi czas pozostaje w żołądku oraz jelitach, co wpływa na zaparcia. Tak samo działa niedobór błonnika, który pobudza przewód pokarmowy do działania, powiększa objętość stolca oraz wchłania wodę. Powoduje to rozmiękczenie kału, przez co łatwiej może on przeciskać się przez jelita.

Chcemy Cię zaprosić do identycznie fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę kawa hurtownia i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Nie zapominaj, żeby delektować się posiłkiem, ponieważ jedzenie w pośpiechu może prowadzić do zaparć.

Pokarm źle rozdrobniony i przeżuty jest wolniej trawiony. Kiedy zaś zalega w jelitach może spowodować proces nadmiernej fermentacji, co dosyć zaburza jego transport i wydalanie. Co w takim wypadku zrobić? Dobrym sposobem jest przyjmowanie posiłków o stałych porach dnia, przede wszystkim powoli, by dokładnie przeżuwać. I przyjmuj dużo płynów, gdyż jedną z przyczyn tej dolegliwości jest niedostateczna ilość przyjmowanych płynów. Czemu tak jest? Nasze ciało po prostu chroni się przed odwodnieniem i pochłania wodę z zawartości jelitowej, a wtedy w jelicie pozostaje sucha oraz twarda masa, jaką trudno wydalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*