Każdy powinien dbać o zęby, czasami jednakże należy przeprowadzić poważniejszy zabieg i wówczas potrzebne będzie zdjęcie RTG

Ludzie niekiedy mają znaczne kłopoty z uzębieniem i wtedy potrzebny jest zabieg.
Jeden popsuty ząb, który musimy wyleczyć, dla pewnych osób jest okropnym zmartwieniem, a dla innych zdawałoby się być wybawieniem.

Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Mówimy o tych, którzy mają poważne kłopoty z zębami lub kośćmi szczęki. Są to także te osoby, które są zmuszeni wyrwać ośemki, ponieważ źle rosną albo nie nie ma na nie miejsca, żeby się prawidłowo wyrzynać. Zazwyczaj muszą oni zapisać się do chirurga. Pewnie zaleci on zabieg. Aby to jednakże zrobić potrzebny jest mu pantomogram, a to panoramiczne zdjęcie naszej szczęki. Widoczne są na nim wszystkie zęby, korzenie oraz kości żuchwy. Do on możliwość zrozumieć dentyście, jak należy będzie przeprowadzić zabieg oraz gdzie dokładnie leży problem. Zdjęcie jest bezbolesne i wykonanie go zajmuje jedynie kilkanaście sekund. Prawda, jest jakaś dawka promieniowania i dlatego zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży. Także ludzie, którzy pragną założyć aparat ortodontyczny, aby mieć proste zęby, muszą przed tym zrobić takiego rodzaju zdjęcie.

Zweryfikuj jakie dodatkowe źródło (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-szamotuly/) było naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeczytasz posty o tym interesującym zagadnieniu. Wejdź w ten link.

Wskaże ono lekarzowi, który typ aparatu powinien zaproponować pacjentowi. Niektórzy mogą się bać wykonania tego rodzaju zdjęcia, ale jest to całkowicie bezpodstawne.

Medycyna nie zanotowała jeszcze przypadków, by po wykonaniu pantomogramu nastąpiły jakieś komplikacje.
Pamiętajmy, że zdrowy i piękny uśmiech wydaje się być naszą wizytówką, z tego powodu musimy przełamać strach i zacząć leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*