Co to jest światłoterapia? Czy naprawdę uzdrawianie światłem jest pomocne?

Mówi się, iż światło ma lecznicze właściwości. Aktywizuje receptory skórne, poprzez które bodziec wędruje dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej zaczynają działać mechanizmy ochronne, czyli inaczej uruchamiają się odpowiednie hormony. Wyróżnić da się kilka podstawowych barw światła, które oddziałują na organizm człowieka. Fiolet jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.

jesiennie promienie słońca o poranku

Źródło: pixabay.com

Jest perfekcyjny na przykład przy terapiach odwykowych. Błękit odpowiedzialny jest za wspomaganiu skupienia, także działa uspokajająco oraz kojąco na stany zapalne. Kolor zielony natomiast bardzo delikatnie rozluźnia oraz wspiera leczenie przeziębienia i różnych chorób. Kolor żółty jest ożywiający i używany podczas leczenia menopauzy. Kolor pomarańczowy przywraca energię, a czerwień oddziałuje na funkcjonowanie umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca

Źródło: pixabay.com

Przy stosowaniu światłoterapii użytkowane są różnorodne typy fal promieniowania.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do tak samo fajnych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę EUS badanie i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Da się je podzielić na cztery typy. Lampa do światłoterapii może posiadać przykładowo światło białe leczy chandrę, jak również zakłócenia snu (czytaj to). Światło nadfioletowe stosowany jest w gabinetach kosmetycznych i powoduje opaleniznę. Podczerwień działa na dolegliwości zapalne. Natomiast promienie lasera używane są głównie podczas zabiegów leczniczych.

Terapię światłem podejmuje się zwykle w gabinetach fizjoterapeutów. Lampa do światłoterapii służy do naświetlania skóry. Najczęściej pojedyncza sesja światłoterapii przebiega między połową godziny a dwoma. W głównej mierze światłoterapia stosowana jest podczas depresji, czy zaburzeniach humoru, a także przy wielkim stresie, całościowego rozbicia, dolegliwościach powiązanych ze menopauzą. W zasadzie światłoterapia przynosi korzyści podczas wielu chorobach. Istnieją jednakże różne przeciwwskazania związane z użytkowaniem światłoterapii. Przede wszystkim światłoterapii trzeba unikać podczas stosowania leków powodujących nadwrażliwością na światło (więcej:). Także schorzenia wzroku, na przykład jaskry. Podstawową zasadą jest narada z własnym doktorem. Bez wątpienia światłoterapia jest niezwykle pomocna przy problemach zdrowotnych. Nie wyrządzi szkody, a może być doskonała w skutkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*