W jakich sytuacjach trzeba zgłosić się do protetyka?

Zaraz po amputacji, wybór dobrego protetyka, jest to kolejne istotne zadanie. Tu chodzi nie tylko o dobrą pracownię protetyczną.
Dobry protetyk jest człowiekiem oraz rzemieślnikiem i specjalistą w swoim zawodzie.

zdrowie - obrazeczek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Współpraca z technikiem protetyki jest to kontakt człowieka z człowiekiem, a nie kontakt na regule sprzedawca-klient. Leczenie protetyczne, jest to kosmetyczne odtworzenie albo odbudowanie brakujących zębów. Protetyk jest lekarzem o specjalizacji stomatologicznej, który specjalizuje się uzupełnianiem zębów brakujących oraz odbudową utraconych tkanek zębów. Niezwykle olbrzymie postępy w stomatologii, pozwalają dzisiaj na wykorzystanie różnorodnych rozwiązań. Przez wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych materiałów, lekarz protetyk może wyleczyć nawet najbardziej trudne przypadki. Jeżeli ktokolwiek nie jest zadowolony z wyglądu swych zębów i chciałby poprawić ich wygląd, wtedy na pewno warto rozważyć poddanie się protetycznym zabiegom. Leczenie (dentysta bielany) protetyczne jest zalecane przede wszystkim w tego typu sytuacjach, gdy chcemy poprawić estetykę zębów, chcemy uzupełnić brakujące zęby lub chcemy odtworzyć złamany ząb.
psychika

Autor: Kyle May
protetyk

Autor: A2 Clinic
Źródło: http://a2stomatologia.pl/
Jeżeli nie jesteśmy usatysfakcjonowani z koloru lub kształtu swych zębów, to powinniśmy skonsultować się z technikiem protetyki. Przez wykorzystanie wykonanych z porcelany licówek, mostów i koron wykonanych z najnowszych materiałów, jest on w stanie zagwarantować piękny uśmiech każdemu Pacjentowi. Brak zębów ogranicza funkcję żucia, a to wpływa źle na system trawienny oraz formę stawów żuchwowo-skroniowych. Aby nie pogorszyć swego stanu zdrowia, musimy zdecydować się na uzupełnienie ubytków.

Jeśli chcielibyśmy odbudować złamany ząb, to możemy to wykonać przy wykorzystaniu koron na wkładach koronowo-korzeniowych lanych, albo z włókna szklanego. Zapewnia to nowy wygląd zębów oraz jego znaczną trwałość. Gdy udajemy właściwy gabinet protetyczny, należałoby zwrócić uwagę na oceny pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*