Apteczka samochodowa – przymusowe wyposażenie w każdym samochodzie

Wszelki kierowca, posiadający samochód, winien pomnieć o tym, że apteczka samochodowa to niezbędne, wyraźnie zasadnicze zaopatrzenie samochodu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, chociaż nie wozimy jej jedynie dla siebie.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy obserwatorami wypadku samochodowego, nasza apteczka zdoła komuś uratować istnienie. Wskutek tego nawet jeśli nie wiemy, w jaki sposób udziela się pomocy drogowej – stale powinniśmy posiadać apteczkę samochodową. Przypuszczalne, iż przyda się ona komuś innemu, kto w razie wypadku będzie potrzebował z niej skorzystać.

Zdołałoby się wydawać, iż apteczka samochodowa przyczepa gastronomiczna to nie dużo, w końcu posiada ona jedynie podstawowe wyposażenie (czarmed.pl/sklep/8-apteczki-samochodowe). Chociaż to „podstawowe zaopatrzenie” zdoła wspomóc w podtrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu gdy przyjedzie sanitarka. Nie warto więc bagatelizować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę powinniśmy mieć przy sobie zawsze, najlepiej zupełnie nie wyciągać jej z wozu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy albo być może na dłuższy urlop – apteczka zawsze może Ci się przydać. () Przenigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę koniecznie trzeba posiadać też w czasie wyjazdu za granicę. W poniektórych państwach za brak apteczki samochodowej można zdobyć wysoki mandat. Policjanci wielu krajów w wielu przypadkach monitorują, czy kierowca ma fundamentalne zaopatrzenie samochodowe, w tym też apteczkę. Mimo, iż w Polsce dominują nieco inne zasady dotyczące zaopatrzenia samochodu, to w takich państwach, jak na przykład Niemcy, Litwa, Austria lub Bułgaria za brak apteczki kierowcom grożą wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe zaopatrzenie powinno mieścić się w apteczce? Bezspornie nie zdoła zabraknąć tam rozmaitych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania albo gumowych rękawiczek. Ponadto w apteczce wskazane jest umieścić opaskę uciskową czy trójkątną chustę, jaka służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednak znajdować się leki albo środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się może sprawić zniszczenie całkowitej jej zawartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*