Naturalne metody, których możemy nie znać, a które perfekcyjnie wpływają na nasze zdrowie. Dobrze je poznać

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo naturalnych sposobów jest w naszym zasięgu. Mamy nadzieje na jakieś drogie lekarstwa, twierdzimy że są niezawodne, a po prostu powinniśmy korzystać ze sposobów, jakie znały już nasze babki czy prababki. Sprawdź co jest warte uwagi.

Dynia

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Zbawiennie działa olej z pestek dyni, który ma rzeczywiście bardzo dużo walorów zdrowotnych. Już od długiego czasu więc znajduje zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Jest idealny na pasożyty, schorzenia prostaty oraz układu moczowego. Stosowany jest też w kosmetyce, przykładowo do polepszenia kondycji włosów czy nawilżenia skóry. Lubisz coś ugotować? Olej z pestek dyni znajduje zastosowanie również w kuchni (podobnie jak olej z pestek z moreli). Możemy go dodawać do lodów waniliowych.

Taki olej już od dawna jest stosowany w medycynie ludowej, przykładowo jako środek na pasożyty przewodu pokarmowego lub alergie.

Jeżeli pragniesz pogłębić swą znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj tu endoskopowe badanie trzustki kolejne wiadomości. Wystarczy kliknąć w ten link.

Regularnie stosowany zbawiennie wpływa na poprawę kondycji zdrowotnej, zapobiega różnorodnym schorzeniom, lecz ogólnie reguluje cały organizm. Zapobiega stanom depresyjnym, a to zawdzięcza dobroczynnym kwasom nienasyconym. Nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz olej z pestek dyni jest aktywny w suplementach diety dla panów, które są stosowane w sytuacji łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Takiego typu preparaty bardzo korzystnie wpływają na działania układu moczowego, a to dzięki znajdującym się tam fitolsterolom. Działają one podobnie jak hormony płciowe. Ich zadaniem jest zmniejszenie zbyt dużej ilości DHT, a to właściwie doprowadza do zmniejszonej masy gruczołu krokowego. Pozostałe suplementy godne uwagi: sok pozyskany z karczocha

Konfitura morelowa

Autor: DIAMANT
Źródło: DIAMANT
Inny cudowny naturalny sposób na różne choroby, przykładowo na raka, to jedzenie pestki moreli gorzkiej. Pestki te pochodzą z dzikich odmian drzew morelowych. Charakteryzują się bogactwem minerałów, szczególnie magnezu. Mają dużą ilość witamin, najważniejsza jest B17, ale są też A, E, B6 czy B1. W składzie odnajdziemy również bardzo pomocne dla organizmu ludzkiego kwasy tłuszczowe – . Tak samo jak olej z pestek dyni, także pestki moreli gorzkiej znane są od dawna. Już w chińskiej medycynie ludowej stosowane były przy kłopotach z oddychaniem, niestrawnością czy zbytnio wysokim ciśnieniem. Wiadomo, nie powinniśmy przesadzać ze spożywaniem tych pestek. 30 sztuk każdego dnia to górna granica, ale i tak jest to zbyt wiele, gdyż optymalna wartość to cztery sztuki każdego dnia. Zbyt duża ilość może zaszkodzić licznymi skutkami ubocznymi, takimi jak nudności lub zawroty głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*