Czym właściwie są i do czego służą dygestoria laboratoryjne?

Dostępne w sprzedaży tego rodzaju urządzenia wykonane są zgodnie z bardzo popularnym systemem zarządzania jakością pod nazwą ISO 9001:2000, co gwarantuje, że wyrób spełnia wymogi najświeższych europejskich norm 14175 dla dygestoriów chemicznych.
Takie narzędzia są wykorzystywane do wykonywania prac laboratoryjnych.

Bardzo skutecznie wykluczają rozprzestrzenianie się substancji chemicznych w otoczeniu oraz gwarantują osobom zatrudnionym przy takim sprzęcie maksymalną ochronę przed urazami mechanicznymi. Takie dygestoria wyposażone są w 2 układy ostrzegawcze: z sygnalizacją usytuowania podnoszonego okna frontowego, uprzedzająca użytkowników o usytuowaniu okna powyżej roboczej wysokości oraz z sygnalizacją przepływu powietrza, która ostrzega pracownika przed nieprawidłowym funkcjonowaniem urządzenia.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło psychiatra w bydgoszczy a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Modułowa budowa dygestoriów umożliwia ich połączenie w kilku stanowiskowy szereg. Możliwe jest także wykonanie dygestorium o wymiarach innych, niż wymiary typowe. Jeżeli chodzi o dane techniczne, to konstrukcja jest samonośna, wykonana z kształtowników metalowych proszkowo pokrytych specjalną chemoodporną farbą epoksydową.

sposób

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Wyciąg posiadający kanał jest wytworzony z twardego polichlorku winylu, który jest wyposażony w sensor przepływu powietrza. Jeżeli chodzi o część roboczą, to blat jest wytworzony z płyty ceramicznej lub z żywicy epoksydowej. Wewnętrzne komory roboczej ściany mogą być wykładane ceramiką, płytami z żywicy poliestrowej, odpornym laminatem lub blachą obłożoną proszkowo chemoodporna farbą epoksydową.

Na żądanie odbiorców ściany boczne mogłyby być wyprodukowane ze szkła bezpiecznego. Przesuwane w pionie okno frontowe może być wykonane w wersji jednolitej lub jako dwuczęściowe czyli teleskopowe. W części sufitowej może być dołączone podświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*