Franczyza apteki – czy warto jest wybrać taki rodzaj prowadzenia własnej działalności aptekarskiej?

Każdy poszukuje teraz swojego miejsca na rynku pracy. Jedni wybierają pracę w korporacjach, inni natomiast chcą rozpocząć swoją działalność, np. aptekę, jeśli mają ku temu wymagane wykształcenie i chociaż po części orientują się w zagadnieniach kierowania firmą. Można także zdecydować się na inny sposób prowadzenia działalności aptekarskiej, którym jest franczyza apteki. Co to takiego?
Franczyza nade wszystko zapewnia większe możliwości na rozwój apteki, w szczególności gdy nie posiadamy dostatecznych środków, aby podjąć takie działania.

apteka samoobsługowa

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jest przeznaczona nie tylko dla aptek, jakie mają w zamiarze dopiero wejść na rynek, ale także do tych już działających, jeśli ich zyski zaczęły spadać oraz mają niełatwą sytuację finansową, więc potrzebują wsparcia. Franczyza polega na prowadzeniu własnej apteki pod logiem znanej już na rynku marki. Dzięki temu, że jest uznana przez klientów, nie musimy się niepokoić o brak zainteresowania. Ludzie lubią sprawdzone propozycje, z tego powodu każdego dnia będą pojawiać się właśnie u nas, by zakupić niezbędne leki.

Wiele osób ma obawy, że poddając się franczyzie, równocześnie utraci się prawa własnościowe do apteki. Apteka nieprzerwanie pozostaje naszą własnością.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę psycholog wrocław pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Należy jednak wiedzieć, że z franczyzą apteki powiązana jest konieczność poddania się określonym wymaganiom. Do szczególnie popularnych zalicza się właściwa lokalizacja apteki oraz powierzchnia lokum. Poza tym osoba zaciekawiona franczyzą powinna być otwarta na zmiany i stawiać na rozwój, jedynie wtedy osiągnie sukces, na jaki tak liczyła. Jeśli chcemy dowiedzieć się o dokładne warunki, powinniśmy zwrócić się do firmy, jaką jesteśmy zaciekawieni.

Najlepiej jest umówić się na wizytę, a gdy nie jest to możliwe, zawsze możemy podjąć kontakt telefoniczny albo mailowy. Należy też pamiętać, że przyłączenie apteki do jednej z funkcjonujących na rynku sieci, wiąże się z kosztami, ale poniesione opłaty powinny bez kłopotu nam się zwrócić. Ich wysokość jest uzależniona od konkretnej oferty.Taka grupa zakupowa aptek (na przykład Nowa farmacja), czyli skoncentrowanie podmiotów aptecznych mających podobny potencjał, gwarantuje sporo korzyści. Dzięki wstąpieniu do grupy mają szansę osiągnąć większe zyski oraz cieszyć się gronem usatysfakcjonowanych z ich usług klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*