Co warto posiadać w domu na zapas, gdy jest się rodzicem maluszka? Praktyczne produkty, jakie nigdy nie przyjdą ci na myśl jako pierwsze.

Bardzo często okazuje się, że bardzo wiele rzeczy zupełnie niespodziewanie przydaje się w domu gdy jesteśmy rodzicami małego dziecka. To, że dobrze jest posiadać więcej mokrych chusteczek w opakowaniach ekonomicznych albo śliniaczków – to pewne jak w banku, najsmaczniejsza kaszka też nagle nie może się skończyć, lecz zdarza się, że całkiem inne rzeczy mogą być przydatne niż te, których każdego dnia używamy.

Maluchom

choroba

Źródło: pixabay.com

zdarza się rozchorować – to normalne. Szczególnie, gdy chodzą do przedszkola. Nieważne czy to katar na tle alergicznym czy z powodu przeziębienia, warto koniecznie posiadać w domu krople do nosa Sulfarinol i stosować je zgodnie z zaleceniami pediatry lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce.

Zaabsorbował Cię omawiany tutaj wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć ponadto (http://www.ckt-fitnessclub.pl/brazylijskie-jiu-jitsu-dla-dzieci/) inne ciekawe artykuły, ponieważ one również są godne zainteresowania!

Więcej informacji: . Krople bardzo szybko obkurczą naczynia krwionośne, jednak nie przesuszą za bardzo śluzówki, więc krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym rodzaju kataru. Gdy dziecko jest kapryśne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co mu smakuje, np. mlekiem Bebilon sojowy. Możemy dodać banana albo dołożyć inne owoce sezonowe i stworzyć w ten sposób pyszne śniadanie lub drugie śniadanie. Danie nie będzie ciężkie, ale zapewni maluchowi pełny brzuszek. Można do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i uzyskać w ten sposób pyszny deser. Dania na bazie tego mleka nie zawierają laktozy, więc nie uczulą maluszka. Jeśli brakuje nam pomysłu na rozwojową zabawę, dobrze jest mieć w mieszkaniu zapas skrobi kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci oraz mąki ziemniaczanej.

radosne dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Z mąki i oliwki dla dzieci możemy zrobić „gwiezdny pył” – rodzaj plasteliny, która zaangażuje dziecko na wiele godzin. Z soli i mąki możemy uzyskać masę solną, powycinać kształty foremkami do ciasteczek, a potem podsuszyć i pomalować. Ze skrobi ziemniaczanej i niewielkiej ilości wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, która również będzie świetna do zabawy na kilka godzin. Który maluszek nie lubi moczyć rączek w wodzie albo błocie? Dodatkową zaletą mąki kartoflanej jest jeszcze fakt, iż z powodzeniem zastępuje puder na odparzenia.

Rodzice najczęściej są niesamowicie pomysłowi i z prostych rzeczy potrafią wyczarować oryginalne zabawki angażujące maluchy przez długi czas, a kiedy brakuje czegoś istotnego pod ręką, również mają na to swoje sprawdzone metody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*