Skuteczny sposób na poprawienie estetyki uśmiechu

Tradycyjne aparaty nazębne, które mają metalowe zamki nie są jedyną metodą na uzyskanie doskonale prostych zębów. Obecnie w gabinetach stomatologicznych istnieje o wiele więcej opcji, niż w przeszłości.

szczupła sylwetka

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większa ilość ludzi pełnoletnich wstydzi się swoich zębów. Nie każdy rodzi się z znakomitym uśmiechem, ale to nigdy nie znaczy, że jest on poza naszym zasięgiem. Chociaż wielu osobom aparat nazębny kojarzy się z mającą sens możliwością jedynie w przypadku dzieci oraz nastolatków, to nie jest to jednak zasadą. W rzeczywistości nigdy nie jest za późno na zamówienie takiego aparatu. Udowadniają to coraz dłuższe kolejki pacjentów przed gabinetami lekarzy ortodontów. Jak się okazuje, celem takich osób jest nie tylko prostowanie zębów oraz udoskonalenie wyglądu ich uśmiechu. Terapia ortodontyczna kojarzona jest przeważnie z leczeniem typowo kosmetycznym, przy czym w praktyce prosty zgryz jest wymogiem do posiadania zdrowia jamy ustnej oraz właściwej formy całego ciała.
Należy mieć świadomość tego, że niepoprawnie ułożone zęby mogą wywoływać nie tylko ból głowy, lecz także kompleksy.kliknij prawnik prawo spadkowe prawnik prawo spadkoweMoże pojawić się też ból oczu, ścieranie zębów czy ich strata lub nawet (w skrajnych przypadkach) nawet skrzywienie kręgosłupa. Fachowcy stomatologii plastycznej przekonują, że klasyczny aparat ortodontyczny z wykonanymi z metalu łukami to jedynie jedna z dużej ilości metod na poprawę zgryzu.

To typowe aparaty, które posiadają zamki, ligatury i łuki wyprodukowane z wysokiej jakościowo stali i posiadają wyprodukowane z metalu zamki przymocowane do zębów za pomocą odpowiedniego kleju. Metalowe zamki ustabilizowane są cienkim drucikiem, który poprzez wywieranie nacisku powodują ich sukcesywne oraz kontrolowane przez lekarza przemieszczanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*