Jak zatroszczyć się o swoje zdrowie?

Odpowiedni stan zdrowia wymaga dokładnych badań lekarskich, za sprawą których możemy mieć pewność, że posiadamy pod kontrolą wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Biorąc pod uwagę potężną istotę szczegółowych badań, precyzyjne wyniki są nam niezbędne nie tylko w życiu osobistym, ale też zawodowym. Mnóstwo pracodawców oczekuje od pracowników wyników potwierdzających, iż stan zdrowia zatrudnianej osoby pozwala na wykonywanie wszelkich obowiązków.

Czytaj dalej →

Wysokiej jakości przychodnia, czyli którzy medycy są naprawdę potrzebni

Jeszcze kilkanaście lat temu polscy chorzy mogli liczyć tylko na pomoc publicznych placówek medycznych. Dzisiaj coraz częściej korzystamy z prywatnych przychodni. Wiele osób być może nie zdaje sobie z tego sprawy. Znaczna część takiego typu ośrodków ma bowiem umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Znaczy to, że opieka personelu medycznego jest w nich wolna od opłat. Pomoc jakich specjalistów powinna oferować dobra przychodnia?

Czytaj dalej →

Kurowanie się metodami domowymi – zobacz co dobrze jest wiedzieć

Kondycja polskiej służby zdrowia niestety nie jest zbyt optymistyczna, więc wielu z nas wystrzega się pojawiania się w przychodni. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ związane jest to z koniecznością czekania w długiej kolejce i kończy receptą na lek, który nie każdorazowo jest efektywny.

Czytaj dalej →