Od czego jest zależny wybór odpowiednich implantów?

Osoby, które z różnych względów decydują się na zabieg wszczepienia implantów, często muszą dobrać ich określony rodzaj. Jest to zależne od konkretnych uwarunkowań związanych z anatomią i wymogów Pacjenta.
Trzeba m.

in. brać pod uwagę kształt kości czy dystans między pojedynczymi zębami. Istotny jest również rodzaj regeneracji czy ilość czasu, który jest przeznaczany na taki cel.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://www.kn-adwokaci.pl/praktyka/prawo-rodzinne-spadkowe/sprawy-o-rozwod/) posiada tylko wartościowe fakty, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz dostrzeż, że warto jest go odwiedzić.

Istnieją różne systemy implantologiczne, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania do danej okoliczności. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapewniać bezpieczeństwo i zadbać o wysoką skuteczność wykonywanego leczenia bez względu na okoliczności kostne, które występują u pacjenta. Można to zbadać przy pomocy tomografii komputerowej i uzyskać trójwymiarowy obraz tkanek oraz we właściwy sposób wybrać implant. Jeśli dany pacjent ma dobre warunki kostne, to można zastosować typowe implanty, które powinny się szybko przyjąć. Jeśli natomiast u pacjenta zdiagnozowano brak zębów, dość często ma miejsce sytuacja, kiedy dochodzi do zaniku kości. Inne mankamenty, jakie mogłyby zaistnieć oraz zostać wyleczone przy pomocy implantów to m.in. wady szczęki czy za wąskie przestrzenie pomiędzy poszczególnymi zębami.

implanty

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wykorzystanie implantów mogłoby pomóc w zatrzymaniu tego niebezpiecznego procesu. Dla ludzi, którym niezwykle zależy na szybkim przeprowadzeniu zabiegu wszczepienia implantów, przygotowane zostały implanty, które ulegają osteointergacji w o wiele krótszym okresie czasu niż standardowe elementy.

Taki rezultat można otrzymać dzięki odpowiedniej zmianie powierzchni, która stymuluje regenerację tkanki. Materiał, z którego mogłyby być wyprodukowane implanty to tytan albo cyrkon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*