W jakich sytuacjach warto zdać się na profesjonalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd i pozwól sobie pomóc

Kłopoty z pracą, załamanie, obniżenie nastroju, duży stres – to najpowszechniejsze względy, dla jakich myślimy czy warto iść do psychologa. Wielu ludzi obawia się takiej wizyty, np. z powodu wstydu, a kolejni wręcz sądzą, że mogą poradzić sobie bez kompetentnej pomocy.Trafia się, iż niektóre osoby nie widzą różnicy między psychologiem a psychiatrą i w efekcie odkładają wizytę u specjalisty pomimo wzrastających kłopotów.

Psycholog a psychiatra obejmuje takie tematy jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, natomiast psychiatria to nauka mająca za cel rozpoznać oraz wyleczyć zaburzenia psychiczne, do jakich należą m.in. nerwice, psychozy lub uzależnienia. Jeśli natomiast chodzi o specjalistów w każdej z tych gałęzi, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do dawania wskazówek psychologicznych, natomiast psychiatra (zobacz również konsultacje psychiatryczne warszawa) jest lekarzem medycyny i co za tym idzie – może leczyć zaburzenia swych pacjentów farmakologicznie.

Kiedy udać się do do psychologa?Pomocy u psychologa warto szukać zawsze wówczas, kiedy borykamy się z problemami zakłócającymi powszednie życie. Ich powody mogą być różne, lecz niesłychanie często jest to stres związany z pracą, a także trudności w utrzymaniu bliskich relacji z najbliższymi.

katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Również osoby, które nie radzą sobie z emocjami, są osamotnione oraz poszukują sensu życia, mają zaniżone poczucie swojej wartości bądź znajdują się w niełatwej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na pozbyciu się lęku przed psychologiem. To jak najbardziej jedynie przykładowe trudności, z którymi dobrze udać się na wizytę do specjalisty, lecz nie jedyne względy, dla których trzeba to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna także w przypadku tych ludzi, którzy chcą się rozwijać oraz lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o udaniu się do psychologa, poświęć nieco czasu na znalezienie właściwego specjalisty, jaki wzbudzi Twoją ufność. Możesz zapytać wśród znajomych o kogoś godnego polecenia albo też sprawdzić opinie na forach w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*