Pooperacyjne dolegliwości nie muszą być problemem – endoproteza Dowiedz się więcej o wynikach najnowszych badań

Dziś medycyna dokonała wielu przełomów i kroków naprzód. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu fachowców, znaleziono rozwiązania usuwające wiele problematycznych kiedyś chorób. W tym celu pobierany jest zwykle materiał genetyczny, dzięki któremu kontynuowane jest leczenie.

Niezastąpione są właśnie komorki macierzyste, jakich wykorzystanie jest dobre w zwalczaniu chorób jak łagodna czy umiarkowana choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, nazywana artrozą. Używa się ich też z sukcesem w przypadku częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, określanego jako ACL, jednak też więzadła krzyżowego tylnego – PCL. Dzięki temu gojenie odbywa się prędko i skutecznie. Droga ta została opatentowana już jakiś czas temu. Terapia z użyciem takich komórek z pewnością będzie w stu procentach doskonałą alternatywą dla każdej chorującej osoby, która od dawna znosi przewlekły i promieniujący ból kolan. Może to być rezultat uboczny uprzednich urazów i zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyrodnienie stawu biodrowego i problemy z kolanami – profesjonaliści udzielą niezbędnej pomocyKiedy cierpimy na złożone zwyrodnienie stawu biodrowego oraz w niedługim czasie planujemy podjąć specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra stanie się nam niezwykle bliski (). Lekarze dają znać wszystkim pacjentom, którzy poddawani są takim zabiegom o ewentualnych skutkach ubocznych oraz o tym, jak będzie przebiegać faza pooperacyjna.

Często po przeprowadzonej operacji endoprotezy odnotowuje się zwichnięcia, dlatego powinniśmy dowiedzieć się, na jaką aktywność możemy sobie wtedy pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana również musi zajmować naszą uwagę, powinniśmy zadbać o zdrowie i rehabilitacja kolana wrocław podwójnie. Zabieg wymienienia stawu kolanowego przeprowadza się razem ze znieczuleniem całościowym lub miejscowym, nazywanym rdzeniowym. Osoba ta nie czuje wówczas bólu całkowicie, dzięki specjalistycznemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez doświadczonego anestezjologa. Ta operacja może potrwać maksymalnie do dwóch godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*