Z jakiego powodu zdrowa żywność jest tak popularna, czym będzie się ona różnić od produkowanej w sposób przemysłowy.

Prawidłowe żywienie ma znacznie większe znaczenie dla naszego zdrowia, niż niejednej osobie się wydaje. I nie będzie tu jedynie chodzić o to, czy się ktoś objada słodyczami i słonymi przekąska, albo lubuje się w tłustych schabowych i golonkach.

Niestety nawet to, co pozornie wydaje się że jest dobre, nie zawsze takie zdrowe i dobre będzie. Obecnie żywność dostępna w sklepach jest zwyczajnie produkowana, zdrowie klientów schodzi na plan dalszy, a najistotniejszy będzie zysk. Nawozy, pestycydy i środki ochrony używane przy uprawach, zwierzęta (alpaki) faszerowane sztucznymi paszami i antybiotykami to standard przy wytwarzaniu żywności. Jeżeli do tego się dołoży ogromne ilości polepszaczy oraz konserwantów, to niestety może się kazać, że nasz stół zbyt dobrze się nie prezentuje.
klocki lego jako zabawki dla dzieci

Autor: Bill Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród osób które dbają o swoje zdrowie coraz większym zainteresowaniem cieszy się ostatnio zdrowa żywność Kraków. W odróżnieniu do przemysłowej produkcji żywność taka powstaje najczęściej w niewielkich gospodarstwach, przy użyciu tylko naturalnych sposobów. Dzięki braku używania chemikaliów takie produkty posiadają dużo więcej wartościowych składników, a równocześnie są znacznie przyjaźniejsze dla zdrowia.

Niestety ekologiczna produkcja wiąże się z nieco wyższymi cenami, co bardzo dobrze zobaczyć można odwiedzając jakiś sklep ze zdrową żywnością Kraków. Lecz wbrew pozorom różnice nie są aż tak duże, a przecież zdrowie jest tylko jedno i jeśli będzie taka możliwość, to trzeba o nie zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*