Leczenie chorób zwyrodnieniowych za pomocą komórek macierzystych – co warto o tym wiedzieć

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To istniejący zwrot w medycynie, jaki może okazać się ogromnie wydajną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Warto jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

badania w laboratorium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste mają dar nieograniczonej liczby podziałów oraz dodatkowo zdolność różnicowania się do innego typu komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje bardzo wielkie prawdopodobieństwo, że chorobami, jakie da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, uszkodzenie mięśni, choroby zwyrodnienia stawów oraz dużo innych chorób. Naturalnie wolno powiedzieć, że komórki macierzyste to przyszłość dzisiejszej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak przykładowo biodro czy operacja więzadła krzyżowego, komórki macierzyste dają osobom chorym naprawdę niesłychanie sporo korzyści. W pierwszej kolejności dzięki procesowi leczenia chory czuje pomniejszy ból, modyfikuje się ruchomość stawów, i też niszczenie stawów jest istotnie opóźnione. Pożądane byłoby jednak pamiętać o tym, iż rehabilitację komórkami macierzystymi stosuje się wyłącznie wówczas, kiedy stawy nie są całkowicie zniszczone. Jeśli potrzebowałbyś dowiedzieć się więcej odnośnie leczenia za pomocą komórek macierzystych, przykładowo ciekawi Cię procedura leczenia konkretnych stawów, pożądane byłoby skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak przykładowo komórki macierzyste biodro, z pewnością szybko odnajdziesz nadzwyczaj wiele przydatnych i praktycznych informacji na ten temat.

Należałoby także odpowiedzieć sobie na pytanie czy leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest niestety przecząca. Za zabiegi te należy zapłacić z grubsza 8 tysięcy złotych, do tego dochodzi jeszcze rehabilitacja (pokaż więcej rehabilitacja kraków) po zabiegu, jaka może osiągać cenę ponad 5 tysięcy złotych. Zabieg ten niewątpliwie nie należy więc do najtańszych. Czytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*