Kupujemy ubranka dla malucha – najistotniejsze wskazówki

Ubranie niemowlaka w wygodne, a co najistotniejsze zdrowe dla niego ubranka potrafi uprzykrzyć życie niejednej matce. W natłoku obowiązków potrafimy wybierać najprostsze ubranka, ale i umiemy również wpaść w wir niepotrzebnych i niezrozumiałych zakupów.

Obie metody można połączyć i co istotne dziecko będzie się czuło komfortowo i zdrowo.

ubranko dla małego dziecka

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra niemowlaka mocniej odczuwa bodźce z zewnątrz. To sprawia, że ubranka przylegające bezpośrednio do ciała niemowlaka powinny być wykonane z delikatnych materiałów. Sprawdzona w dotyku bawełna w śpioszku, czy kombinezonie (na zimę, ale nie tylko) to podstawa. Jednolity strój dziecka uzupełniamy rękawiczkami czy czapkami. Z bardziej rozbudowaną gamą ubrań w postaci bucików, spodenek, sukienek lepiej się powstrzymać aż szkrab bardziej podrośnie.

ubrania dla małych dzieci

Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze tygodnie i lata życia to dla obojga rodziców fatygowanie się z przewijaniem dziecka. Pampersy stają się stałym towarzyszem podczas ubierania niemowlaka, a później człapiącego urwisa. Warto rozważyć popularne ostatnio pieluszki bambusowe – można je zamówić na . Wykonane z włókna bambusowego chronią malucha przed bakteriami i otarciami, lepiej niż bawełna usuwają ciecz. Pochłanialność odgrywa tutaj kluczową sprawę, dzięki niej ilość przewijań – w ciągu miesięcy, lat – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy materiał posłuży matkom i opiekunom nie tylko za pieluchę.

Chcesz znaleźć więcej nowości (https://strefaerotyki.com/kategoria-produktu/zabawki-erotyczne-dla-kobiet) na prezentowany problem? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj, a z pewnością będziesz czuć satysfakcję.

Pieluszkę bambusową bez problemu można przeznaczyć na gąbkę do mycia dla małej pociechy. Jej zaletą jest także kolejne wykorzystanie – bambusową pieluchą osłonimy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (wchłania bowiem promienie UV) i opadami; przykryjemy ponadto malca tak jak zwykłym kocykiem. Uniwersalność ponad wszystko!

Trudy dbania o malca uwidaczniają się także podczas jego kąpania. Dziecko należy myć specjalnymi szamponami- chodzi o naturalne pH dla niemowlęcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci powinien być bawełną wysokiego gatunku, miększą niż ta stosowana w ręcznikach dla dorosłych. Mały ręczniczek dla niemowlaka to esencja materiałowej delikatności. Z ręcznikiem takim młode dziecko pozostaje „w styku” jeszcze podczas okresu przedszkolnego. Dla wzbudzenia wyobraźni i kojącego wrażenia ręczniczki dla maluchów prezentują bohaterów bajek lub takie zwierzątka – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*