Kulinarne eskapady

Jesień zbliża się, co poznać nie tylko po tym że winobluszcz w moim ogrodzie przybrał cudny, kolor czerwonego wina. Kolejnym widocznym znakiem wskazującym na to, iż zmieniła się pora roku jest to, że mój kotowaty znacznie powiększył swe zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a sierść mu zgęstniała. No i najważniejszy dowód na to iż pani Jesień rozgościła się na dobre to fakt, że ja – posiadacz kocura – także mam zwiększoną chętkę na wyborne jedzonko.

Rzecz jasna istnieje możliwość spałaszowania wybornego dania w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domku, jednak czasem zasiadam do kompa, wpisuję w wyszukiwarkę: pizzeria Szczecin, i w zależności od nastroju wybieram się w kulinarną podróż. Bywa że mam ochotę na ekskluzywne jedzonko, zazwyczaj wówczas kiedy wracam z koncertu, aby w sposób ekskluzywny uwieńczyć kulturalny wieczór. Restauracje oferują swym klientom nie samo tylko znakomite potrawy, ale także możność przebierania w restauracjach o rozmaitym wystroju, a co za tym idzie i aurze. Wracając z koncertu możemy na przykład wyselekcjonować wytworny lokal, który niechybnie będzie przedłużeniem atmosfery wydarzenia w którym przed momentem wzięliśmy udział.

Naturalnie innego dnia, wracając z pracy możemy wpaść na pizzę.

Jeśli podoba Ci się wpis, który w tym momencie czytasz, to zapewne zafascynuje Cię też ten artykuł (https://niebieskarzeka.pl/). On również prezentuje podobny temat.

Moim ukochanym daniem (z tych bardziej wyszukanych) jakie serwują restauracje jest wręcz rozpływająca się w ustach kaczuszka z jabłkami (lub też w pomarańczach). Harmonijny koncert doznań smakowych! Nie jest łatwo przygotować takie danie. Jedynie na pozór może wydawać się to łatwe. Jednakże bardzo łatwo można spowodować, że potrawa będzie smakować jak źle przechowywane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Mym preferowanym połączeniem kaczki z nieodzownymi dodatkami to opiekane w piekarniku ziemniaczki i brzoskwinia w sosie miodowym. Ziemniaczki opiekane – bo w domowej kuchni jakoś mi nie udają, natomiast brzoskwinka z odrobiną słodyczy przełamuje dość wytrawny smak tego szlachetnego ptaka. Pożądam też od czasu do czasu spróbować cokolwiek mniej wymagających dań. Bywa, że niedzielny spacerek kończy się ucztą pod wezwaniem burgery, tym bardziej iż dzieci bardzo lubią tego typu jedzenie, i ponieważ jadają hamburgery okazjonalnie, jest to dla nich prawdziwe święto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*