Czym w rzeczywistości jest pasta do zębów z karbonem aktywnym oraz jakie posiada ona właściwości?

Czy pamiętasz, iż tak zwany karbon aktywny jest znany ludzkości już od czasów ojca współczesnej medycyny – Hipokratesa? My, obywatele mieszkający już w większym stopniu cywilizowanych czasach w kontekście medycznym znamy węgiel przede wszystkim w celu ukojenia bolącego brzucha, wszakże posiada on także inne swe wykorzystania.

Jakie?
pomidorki

Autor: Christian Kadluba
Źródło: http://www.flickr.com

Karbon jest tak zwanym sorbantem, zatem tzw. „pochłaniaczem”. Dzięki swojej wewnętrznej konstrukcji karbon mógłby pochłonąć różne mieszanki o wielkości do dwudziestu procent masy samego węgla. A które to mogłyby być mieszanki? Więc mogłyby to być wszelkie związki biologiczne, które są w przyjmowanym przez nas pożywieniu i piciu. Potrafią to zostać więc wszelkie mieszanki chemiczne tego typu jak przykładowo tatniny, zatem barwniki zawarte w herbacie. Poza tym mogą to być także cukry, których w zwykłej diecie spożywamy przecież wiele. W jaki sposób moglibyśmy więc zatroszczyć się o należące do nas zęby? Więc funkcjonuje szczególna pasta do zębów z węglem, która pomoże nam oczyścić należącą do nas jamę ustną z tych szkodliwych przecież dla niej elementów. Takowa pasta jest niezwykle efektywna, gdyż mówi się, iż jest w stanie usunąć ok.

Wejdź na ten link i przeczytaj więcej szczegółów (http://rehabi-rehabi.pl/krzeslo-prysznicowe) – zamieszczone tam wiadomości poszerzą Twą wiedzę na rozpatrywany w omawianym wpisie temat.

90% toksycznych kwasów.

Warto nadmienić, że obecny w paście karbon dynamiczny używany jest ogólnie do oczyszczania wody. Należałoby także wspomnieć, że jest on bardzo delikatny w funkcjonowaniu, gdyż nie działa na zasadzie ścierania.

Przy używaniu jednak takowego towaru jak pasta do zębów z węglem zaleca się nie stosowania zbytnio gorącej wody, gdyż mogłaby ona unicestwić porowatą strukturę karbonu co z kolei mogłoby pomniejszyć absorbujące cechy węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*