Problemy z widzeniem, które pojawiają się w późniejszym wieku, niepokoją większość osób

W Polsce mamy niezwykle wysoki poziom medycyny. Kłopot jest taki, że wszędzie są ogromne kolejki.
Nie wydaje się być istotne, czy mamy kłopoty z kolanem czy z widzeniem, to i tak na NFZ musimy czekać w kolejkach całe wieki.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness
rodzina

Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com
A co powinna uczynić osoba, która niestety traci wzrok? Nie może przecież czekać, gdyż coraz słabsze widzenie w dużym stopniu fatalnie odbija się na jej funkcjonowaniu. Nie da się już czytać albo o własnych siłach wychodzić na ulicę. Udręką seniorów bywa zaćma, która atakuje znaczny procent ludzi po 60. roku życia. Słabnący wzrok (laserowa korekcja wzroku chorzów) jest wówczas niestety stanem nieodwracalnym. Należy robić zabieg. By nie oczekiwać bezsensownie w kolejkach i nie załamywać się z powodu pogarszającego się wzroku, należy udać się do prywatnej kliniki. Znaczna część z nich ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem, zatem będzie trzeba za zabieg zapłacić o wiele mniej (tylko różnicę między cennikiem w klinice a tym ile przewidział NFZ za ów zabieg). Niekiedy bywają to naprawdę nieduże kwoty, więc nie ma sensu czekać. W klinice zabieg zostanie przeprowadzony prędko i ze znajomością rzeczy. Oczywiście, nim do niego dojdzie, pacjent będzie musiał zgłosić się na wizytę. Zostaną zrobione wszystkie wymagane badania i wtedy będzie wyznaczony termin. Sam zabieg trwa około 30 minut i pacjent jeszcze tego samego dnia jest wypisywany do domu.

Ma później ogólne polecenia, żeby nie schylać się i by nie podnosić niczego ciężkiego. Jednak na sto procent szybko mu się polepszy i odzyska radość z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*