Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — szczególnie jeśli mamy siedzący tryb pracy

Każdy lekarz czy fizjoterapeuta stwierdzi szczerze, że musimy się ruszać, aby za kilka lat nie odczuwać bólu kręgosłupa czy szyi.
Częste ćwiczenia wydają się być szalenie ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być najlepszą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednakże siedzimy każdego dnia przed laptopem, to warto wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Można iść ze znajomymi z biura na squasha albo samemu na pływalnię. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam radość. To powinna być nasza główna wskazówka, jeżeli pragniemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy trenować pod przymusem, to i tak w końcu to olejemy, ponieważ będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co także uruchomi nasze ciało. Pamiętajmy tylko o tym, by nie przeforsować się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać małymi kroczkami i powoli zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Ważne wydaje się być to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Możemy przykładowo zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który wykończy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia.

Nie wiesz, co inny autor pisze o rozpatrywanym w tym materiale zagadnieniu? Ten wpis z witryny (https://www.e-herbata.pl/) wyjaśni Twoje wątpliwości.

Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — zwłaszcza plecy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*