Uciążliwe bóle mięśni albo stawów są ewidentnie sygnałem, że musimy udać się na wizytę do fizjoterapeuty

Każda osoba, która odczuwa duży ból w swym ciele, powinna udać się do specjalisty, żeby ten mógł temu zaradzić.
Osoby, które miały wypadek czy uległy jakiejś kontuzji, zapewne czują bóle mięśni albo różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design

Może być tego sporo — kręgosłup, ręce i nogi, łokcie, barki, stawy albo więzadła. Każdy ból, jeśli przekształca się w chroniczną postać, jest nie do zniesienia. Należy wtedy szukać pomocy. Zazwyczaj najpierw udajemy się do ortopedy. specjalista zrobi nam prześwietlenie (rezonans magnetyczny a tomografia) oraz USG i często odsyła na rehabilitację. Musimy podejść do problemu bez żartów, ponieważ wyłącznie regularna rehabilitacja jest w stanie zapewnić nam ulgę i zażegnać problem. Rehabilitant, do którego trafimy, stwierdzi, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a potem przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób trzeba pozbyć się bólu. Zaufajmy specjaliście. Jeśli powie nam, że trzeba robić ćwiczenia każdego dnia, to tak należy robić. Nie ma sensu kłamać, gdyż tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ czeka się w Polsce zbyt długo. Jeśli zaś problem jest naglący, to należy iść do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas od razu. Oczywiście, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest dla każdego najważniejsze.

Po cyklu zabiegów i sporej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość oraz mieć nadzieję, że ból minie, a my powrócimy do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*