Wełna – popularna dzianina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Zwróć uwagę w jaki sposób się uchronić.

Doświadczenia wielu instytutów wskazują, że różnego rodzaju reakcje alergiczne oraz pewne manifestacje ze strony układu immunologicznego są mocno związane z alergenami, które można spotkać w owczej wełnie. Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że takie sytuacje nie są odosobnionymi przypadkami, a ich ilość wciąż wzrasta.

Garderoba każdego

garderoba

Źródło: foter.com

z nas jest wyposażona w całą gamę różnych materiałów. Dla części osób pościel wyprawka do szpitala dla noworodka wełniana stanowi podstawę, jeżeli chodzi o wyposażenie domu. Zobacz: oferta pościeli wełnianej. Ma to swoje solidne podstawy, ponieważ pościel wełniana, ze względu na swoje walory przepuszczania powietrza jest idealna zawsze, bez względu na porę roku. Wielu z nas tak bardzo przyzwyczaiło się do jej użytkowania, że nawet jeśli dzianina wełniana wywołuje u nas podrażnienia skóry, swędzenie czy widoczną wysypkę, potrzeba czasu zanim pogodzimy się z faktem, że to po prostu reakcja alergiczna. Pierwsze objawy bywają trudne do zdiagnozowania. Jednakże, jeśli kiedykolwiek wcześniej spostrzegliśmy u siebie uczulenie na chemię kosmetyczną zawierającą lanolinę, powinniśmy być ostrożnymi. Z dużym prawdopodobieństwem okaże się, iż jakaś dzianina wełniana (więcej: dzianina wełniana), na przykład pościel wełniana, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz będzie oddziaływać na codzienny komfort życia. Jest to związane z faktem, że lanolina będąca rodzajem tłuszczu owczego, potęguje reakcje ze strony układu odpornościowego. Kończy się to właściwie niejednokrotnie wszelakimi przypadłościami skórnymi. Krzepiąca dla amatorów wełny może być mianowicie informacja, iż w niektórych przypadkach to nie sama wełna, ale barwniki występujące w tkaninie

poduszki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

stanowią substancję drażniącą. Warto także wziąć to pod uwagę kupując poduszki na meble ogrodowe.

Rzeczy materialne, w przeciwieństwie do ludzkiego zdrowia, nie mają ponadczasowej wartości. Gdy się zużyją można je bez trudu zastąpić innymi, bardziej nowoczesnymi. Mając na uwadze alarmy alergologów, zanim sięgniemy po artykuł z kategorii: dzianina wełniana, pościel wełniana, poduszki na meble ogrodowe, zastanówmy się, czy nie szkodzi to naszemu zdrowiu. Warto sprawdzić: Firma IL-TEX. Lepiej zachować postawę zachowawczą oraz wybrać na przykład hipoalergiczną tkaninę syntetyczną, niż narażać własną kondycję zdrowotną. Niestety, odnotowano dowody na to, że czasem nie sam materiał, jednakże poszczególne etapy obróbki jakiej jest poddawany, może być szkodliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*