Czy zauważalna jest różnica pomiędzy dentystą a stomatologiem? Czy wydaje się to być sztuczny, a może zasadny podział?

Sporo ludzi ma poważne wątpliwości i nie wie tak do końca, czym odróżnia się dentysta od stomatologa. Ta wątpliwość z reguły wyrażana jest na różnego rodzaju forach internetowych, jak również portalach. Co ciekawe, z tego typu pytaniami spotykają się też sami specjaliści ze strony odwiedzających ich pacjentów. Podczas gdy odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco łatwa.

fotel i sprzęt stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź może być zaskakująca, ale prawdą jest, iż obaj specjaliści nie różnią się. Nieważne czy będzie to dentysta z mniejszej albo też większej miejscowości, lub dentysta (stomatolog warszawa wola) Ursynów- sprawdź: super dentysta Ursynów. Niejasność w związku z tym bierze się z tego, iż nasz język jest faktycznie bogaty. Więc w różnych sytuacjach jedną z rzeczy określa się kilkoma definicjami. Dlatego też lekarz dentysta i lekarz stomatolog, to dokładnie ta sama osoba oraz ten sam zawód. Osoba mająca zawód lekarza dentysty posiada specjalne uprawnienia do używania w praktyce wiedzy w zakresie działu medycyny, jaką nazywamy stomatologią.
W Polsce ograniczone prawo do wykonywania takiej profesji razem z tytułem lekarza dentysty otrzymuje się po skończeniu jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym. Takie studia robi się przez pięć lat, można wybrać się na nie na jedną z kilku polskich uczelni medycznych. Pomimo że są to studia zakończone tytułem magistra, to takowej pracy się podczas studiów nie pisze. Miast tego do otrzymania całkowitego prawa do świadczenia zawodu lekarza stomatologa konieczne będzie zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym, a także zrobienie stażu podyplomowego, który trwa jeden rok. W ramach stomatologii wyróżnić możemy parę specjalności lekarskich. Najbardziej powszechne i często spotykane są protetyka, stomatologia dziecięca, endodoncja oraz ortodoncja.

ortodotna podczas zabiegu

Autor: Aine
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodoncja to dział stomatologii, który skupia się na przeciwdziałaniu wystąpieniu wad zgryzu jak również ich leczeniu. Pacjentami takich specjalistów, przykładowo ortodonta Warszawa Ursynów , są zarówno dzieci, młodzież, jak również osoby dorosłe (ortodonta Ursynów). Najczęściej lekarze takich paru specjalności w bardzo ścisły sposób ze sobą współpracują ze względu na dobro pacjenta i ustalają najkorzystniejsze dla pacjenta lecznicze postępowanie. W taki sposób można osiągnąć bardzo zadowalający efekt. Oprócz tego sam pacjent ma poczucie, że zajęto się nim kompleksowo i w profesjonalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*