Terapia przez zmianę klimatu. Dla kogo góry, dla kogo morze

Wakacyjne podróże głównie wymóg odmiany klimatu, szczególnie, jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście i codziennie wdychamy powietrze obciążone spalinami. Zależy nam także na upajaniu się pięknymi pejzażami oraz odwiedzaniem interesujących miejsc. Ponieważ zmiana otoczenia istotnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie, warto wiedzieć jak poszczególny klimat oddziałuje na nasze schorzenia oraz niedomagania.

morska woda

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zmieniamy klimat, z organizm zostaje zmuszony do przystosowania się do nowych warunków. W ruch idą mechanizmy obronne zaś wszystkie narządy zaczynają wykonywać pracę sprawniej; poprawia się wydolność płuc, cera staje się w wyższym stopniu ukrwiona, a przemiana materii przyspiesza. Odmiana klimatu wpływa też na układ krążenia; zwiększa się ilość krwinek czerwonych, zatem krew płynie w szybszym tempie, a my czujemy się porządniej dotlenieni. Wszystkie te pozytywne zmiany nie zachodzą od razu, bowiem organizm potrzebuje na ogół prawie dwóch tygodni na aklimatyzację – jaki wybrać hotel (zobacz też: siłownia poznań) spa nad morzem .

Niezwykle istotne jest ciągłe hartowanie organizmu. Już od starożytności wykorzystywano klimat w kuracji. Dziś potwierdzono badaniami, że dobry klimat łagodzi rozmaite dolegliwości jak też uodparnia organizm na cały rok. W zależności od stanu naszego zdrowia, warto wiedzieć, który kierunek będzie dla nas odpowiedni. Specjalna dziedzina medycyny zajmuje się radzeniem, który klimat dobrać do leczenia konkretnych zaburzeń. Trzeba pamiętać, iż osoby przewlekle chore, winny uzgadniać podróż z medykiem, gdyż może wiązać się to z innym dawkowaniem farmaceutyków i specjalnymi zaleceniami. Balneoterapię, czyli leczenie klimatem, musimy traktować jako działanie wspomagające, ale w poniektórych wypadkach wystarcza w całościowej regeneracji ciała.

spa

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Hotel spa nad morzem. Klimat morski jest polecany przede wszystkim ludziom z niską odpornością organizmu oraz kłopotami z drogami oddechowymi. Powietrze nad morzem jest wzbogacone w aerozol morski oraz jod, które to zwilżają gardło i wentylują płuca, co jest ogromnie wskazane dla palaczy. Wilgotne powietrze, wzbogacone cennymi składnikami pomaga też w usuwaniu zanieczyszczeń z organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*