Czy ubiór jest ważny w czasie pierwszej wizyty u rehabilitanta?

Pierwsza wizyta u takiego specjalisty jak rehabilitant może okazać się trochę stresująca nie tylko z uwagi na sam zabieg, lecz także na właściwe przygotowanie się do wizyty u fizjoterapeuty. Często ludzie zastanawiają się, jak się ubierać albo co należy ze sobą zabrać.

Rozważają także, jak może wyglądać zabieg lub diagnostyka.
rehabilitacja

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jeszcze nie byłaś u fizjoterapeuty, to prawdopodobnie kiedyś będzie ten pierwszy raz. Miej jednak na uwadze, że nie trzeba się obawiać, ponieważ to nic strasznego i nie trzeba się tego obawiać. Jeżeli trafisz na profesjonalistę, z pewnością zrozumie Twą niepewność albo Twoje obawy. Pierwszy kontakt fizjoterapeuty z osobą zainteresowaną to zazwyczaj przeprowadzenie wywiadu, badanie funkcjonalne oraz postawienie diagnozy.

Zainteresował Cię taki tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Inne tego typu informacje znajdziesz również tutaj dobry dentysta kraków.

Tego typu specjalista powinien w pierwszej kolejności porozmawiać o celu wizyty, obecnych kłopotach związanych z ruchem czy bólem oraz tym, z jakiego powodu wybrałaś się na wizytę. Badanie funkcjonalne z kolei pozwoli określić faktyczne problemy, jakimi trzeba się zająć w czasie terapii w dochodzeniu do lepszej wydolności, a co za tym idzie, również lepszego zdrowia.

miejsce

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu osoba, która zgłaszała się do fizjoterapeuty, najczęściej musiała posiadać skierowanie od lekarza oraz aktualne wyniki badań takich jak badanie USG, badanie rentgenowskie lub wyniki obrazowe z tomografu czy rezonansu oraz ich opisy. Aktualnie jednak osoby udające się do fizjoterapeuty nierzadko robią to na własne życzenie, więc duży wywiad na temat przebytych dolegliwości czy kłopotów oraz tego, czy też kiedyś osoba chora była poddawana takiemu zabiegowi jak rehabilitacja, to fundament.

Jeśli chodzi o to, jak przygotowywać się do pierwszej wizyty u terapeuty, to w zależności od typu terapii, na którą zamierzasz się wybrać, należy zabrać ze sobą właściwy strój. Jeżeli dla przykładu decydujesz się na terapię manualną albo masaż, to Twój strój nie ma dużego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*