Kto mógłby wybrać operację jaskry metodą operacyjną?

Dzisiaj na wiele dolegliwości mamy bądź to leki, bądż to mogłaby zostać przeprowadzona operacja. Tyczy się to tarczycy czy gałek ocznych. Jest dzisiaj mnóstwo procedur na likwidację wielu wad wzroku.
Najskuteczniejszą oraz bardzo często stosowaną metodą operacyjną likwidacji jaskry jest ta pod nazwą trabekulektomia.

Zezwala ona na obniżenie wewnątrzgałkowego ciśnienia tak bardzo, że postęp choroby jest zatrzymany. Ale nie u każdej osoby taki zabieg można wykonać.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Zatem czytaj to podolog warszawa, co chcesz na nowej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Zależy to od typu jaskry oraz tego, w jak dużym stopniu choroba jest zaawansowana. Rezultat leczenia jaskry można otrzymać przez leczenie prewencyjne, laserowe i chirurgiczne. Metodą główną leczenia jaskry jest podawanie choremu kropli przeciwjaskrowych. Jeśli nie można by choroby już kontrolować za pomocą kropli, metodą jej terapii mogłoby być leczenie za pomocą lasera. Jeśli nawet tego typu leczenie nie przynosi efektów oraz dalej rozwija się jaskra operacja mogłaby być jedynym ratunkiem.

apartamentowiec

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
Zoperowanie jaskry polega na stworzeniu nowej sztucznej drogi na odpływ wodnistej cieczy przez wytworzenie przetoki w tkance ocznej. W takiej sytuacji jest wycinana część tkanki w kącie niedrożnym przesączania. W rezultacie takiej operacji jest tworzony w górnej części oka pęcherzyk filtracyjny, jaki schowany jest pod powieką górną. U osób w młodym wieku lub przy oczach często operowanych, występować może nadmierne bliznowanie pęcherzyka filtracyjnego. Mogłoby ono powodować zamknięcie nowej drogi odpływu.

Wtedy podczas operacji stosuje się zapobiegawczo leki hamujące nadmierne bliznowanie. Po tego typu zabiegu mogłyby pojawić się powikłania w postaci zbyt niskiego ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*