Własna apteka

Nie musimy raczej nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest ważny pakunek, który może uratować życie i który należy bezwarunkowo mieć. Nie istotne, czy jesteś kompletnie zdrowym gościem, czy cierpisz na uciążliwe choroby, taki komplet musi być w twoim domu. Jeśli nie wiesz jak zbudować apteczkę, popytaj w internecie, kup gotowy komplet lub zapytaj farmaceutę.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, nie zapominaj, że jesteś zobowiązany do tego, by w twoim aucie zawsze leżała apteczka do pierwszej pomocy. Miej na uwadze, że tu nie idzie o zgodność z polskimi normami prawnymi, a o życie ludzkie. Poszukaj trochę w internecie, by poznać przedmioty, które muszą się w niej znaleźć. Z pewnością ma tam być sporo różnych typów bandaży elastycznych, jałowe gazy, maseczka ochronna oraz coś ostrego. Na pewno nie ma tam być miejsca na zbędne przedmioty, jak np. lusterka laryngologiczne. Nie należy tam umieszczać też żadnych szklanych elementów, ponieważ mogą one łatwo się rozbić podczas stłuczki.

Rozsądnie jest zapisać się na krótki kurs z udzielania pierwszej pomocy. Sam pakiet w aucie nic nie zrobić – ktoś musi potrafić się posługiwać tymi rzeczami. Poświęć te kilka godzin swojego wolnego czasu i poznaj czynności, które potem mogą przywrócić komuś największy dar, jaki może dostać człowiek – życie.

Osoby, które narzekają na problemy z układem krążenia, powinny kupić nowoczesny ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy.

To oczywiste, że regularne badanie [badania prenatalne] parametrów ciśnienia krwionośnego jest fundamentalną rzeczą. Niestety, sporo dostępnych na polskim rynku tradycyjnych maszyn do badania ciśnienia jest trudna w obsłudze dla przeciętnego użytkownika. Najbardziej dotyczy to ludzi starszych, który nie mogą sobie dać rady z takimi aparatami. Z tego powodu warto zamówić elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*