Futbol – pograjmy

Miejski tryb życia, rozwijająca się komputeryzacja, intensywny, ciągły wyścig po awans w karierze czy jak najlepsze wyniki w szkole doprowadziły do tego, że niewielu spośród nas dba jak należy o kondycję fizyczną i zdrowie.

Dotyka to między innymi młodych, którzy, tkwiąc w domu przed ekranem, buszując w sieci, nie dość, że wywołują u siebie drobne zmiany w toku myślenia i sposobie poznawania nowej wiedzy, które są obce dla ludzkiej natury, ale również objadają się niezdrowymi przekąskami, które powodują tycie i tylko utrudniają wszelki ruch, odwodzą od wychodzenia na podwórko i aktywności z przyjaciółmi, nie mówiąc o właściwym uprawianiu sportu.

piłka nożna

Autor: ;/
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób namawiać młodych do wysiłku fizycznego? Nie jest to łatwy temat, bo młodemu człowiekowi trudno wytłumaczyć, że to, co robi teraz, ma niemały wpływ na to, co nastąpi za dziesięć czy dwadzieścia lat, a mowa tu przecież o czymś nie bez znaczenia: o zdrowiu, formie układu ruchowego, odpowiednich reakcjach na infekcje, dobrej wadze. Popełniając błędy w tych tematach narażamy siebie lub własne dzieci na duże szkody, które w przyszłości niezwykle trudno wyprostować, nawet dysponując dużymi pieniędzmi. Nie jest to łatwe, ale nie jest nieosiągalne.

Zatem dobrze począć myśleć już teraz o tym, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. Przede wszystkim wśród chłopców tak wielkim powodzeniem cieszy się futbol – użyjmy tego. Trudno oczekiwać od dzieciaków, by te już na początku z werwą, wyciskając z siebie mnóstwo potu, uczęszczały kilka razy w tygodniu na treningi do profesjonalnych placówek, ale nie można dostać wszystkiego od razu. Namawiajmy młodzież do biegania za piłką. Wystarczy kawałek równej nawierzchni i trzepak, by móc zagrać fajny mecz. A kiedy już będzie jasne, że dziecko jest zaintrygowane piłką dość, by zacząć trenować w miarę profesjonalnie, nie skąpmy oszczędności na zachętę. Odpowiednie buty piłkarskie, ochraniacze na łydki, niekiedy rękawice bramkarskie, to spory wydatek, ale potrzebny do tego, żeby młody chłopak uczęszczał na treningi.

Ten tekst wydaje się bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź także inne polecane pułapka lepowa na myszy treści, gdyż wydają się być równie ciekawe oraz pochłoną Cię całkiem.

Oprócz tego tego typu prezent na pewno zwiększy i podtrzyma zapał do sportu na boisku: czy to na pobliskim Orliku, czy w miejskim sportowym klubie, w kategorii juniorów. Zawodowe buty piłkarskie w klikach chłopaków z podwórka przyniosą jeszcze inną korzyść. Jest to nie lada prestiż, dlatego młody chłopak nie tylko będzie cieszył się większym szacunkiem wśród kolegów. Przy odrobinie szczęścia odnajdzie się wśród grupy wieloletnich partnerów do zabawy z piłką, a to zmierza do tego, co najważniejsze: regularnej aktywności fizycznej, satysfakcji z wysiłku i długoletniego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*